کاشت فریم استخوان چاپ شده سه بعدی در پای مجروح حادثه رانندگی

روت اسمیت خانمی ۴۷ ساله است که در یک حادثه رانندگی استخوان پایش به حدی آسیب دید که امکان ترمیم و راه رفتن مجدد برای او غیر ممکن شده بود.

به گفته پزشک معالج او، مشکل خانم اسمیت فقط شکستگی استخوان نیست بلکه وی بخش مهمی از استخوانش را نیز از دست داده است و قطع عضو تنها راه چاره است.
اما با مراجعه خانم اسمیت به کالیفرنیا و مشورت با پزشکان مسیر درمان وی به کلی تغییر کرد. دکتر ساموئل ادم جراح ارتوپد، چاپ فریم سه بعدی استخوان را پیشنهاد کرد. این فریم که از آهن و منگنز ساخته شده است موجب می شود استخوان ترمیم شود و اطراف فریم را پر کند. کاشت فریم سه بعدی در بدن نسبت به روش های سابق درمان استخوان نظیر پیوند استخوان ارجحیت دارد چرا که احتمال پس زدن پیوند را به صفر رسانده است. این فریم که از جنس مواد معدنی (آهن و منگنز) ساخته شده است به مرور زمان و با رشد استخوان کوچک شده و همانند یک ماده مغذی جذب بدن می شود.
امروز خانم اسمیت تنها به کمک یک آتل اطراف قوزک پایش و یک جفت کفش طبی می تواند به راحتی راه برود. اگرچه وی تحرک و پویایی سابق را ندارد اما در سلامت کامل به سر می برد و به شغل قبلی خود بازگشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up