از قدرت پرینترهای سه بعدی غافل نشوید. حتی ارزان ترین پرینترهای سه بعدی نیز می تواند با سرعت قابل توجهی اشیای پلاستیکی متفاوتی از بال پروانه گرفته تا قطعات خود را چاپ کنند. Amit Zoran و همکارنش از MIT Media Labhave توانسته اند با استفاده از پرینتر سه بعدی خود طرح پیچیده ای از یک فلوت را بازسازی کنند.

آنها با توجه به یک فلوت فلزی مرسوم و با در نظر گرفتن مواد چاپی و دقت پرینتر، مدل سه بعدی فلوت خود را طراحی کردند. این نمونه ظرف مدل ۱۵ ساعت در ۴ قطعه مجزا چاپ شد. آنها قطعات را با دست روی یکدیگر سوار و فنرهایی را در بعضی قسمت ها تعبیه کردند. نوازنده شروع به نواختن فلوت می کند و مهر تائید از نظر صوت شناشی را می گیرد. اما قدرت پرینتر سه بعدی این امکان را به طراحان می دهد تا اصلاحاتی را به راحتی و در کمترین زمان روی نمونه موجود اعمال کنند تا با کمترین هزینه و به شیوه ای خلاقانه فلوتی کاربردی و زیبا داشته باشند.

به گفته Amit Zoran هدف از این کار کمرنگ کردن جایگاه فلوت های فلزی مرسوم نیست بلکه قصد بر تولید ابزاری است که از نظر صوت شناسی کارایی داشته و در آینده نیز در نظر دارد ادوات موسیقی جدیدی مانند ترامپتهایی با چند لوله را بسازد. کاری که فقط و فقط توسط پرینترهای سه بعدی ممکن خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up