پرینترهای سه بعدی در صنعت

اهداف پرینتر های سه بعدی:

پرینترهای سه بعدی هنوز در مرحله تکامل خود هستند و به طور منظم نوآوری ها در زمینه تکنولوژی چاپ سه بعدی را معرفی می کنند. با این حال این دستگاه ها در زمان کوتاهی در زمینه های مختلف پدیدار شدند. درست همان زمان که رشد شدید چاپگرهای سه بعدی را از سال ۲۰۰۳ شاهد بودیم. بنابراین دقیقاً اهداف چاپگرهای سه بعدی چیست؟ یا چرا آنها از محبوبیت بالایی برخوردار هستند؟ پاسخ به هر دوی این سوالات را تنها با نگاه به برخی از صنایع که در آنها پرینتر سه بعدی مفید است می توان دریافت کرد.

 

چاپگرهای سه بعدی در صنعت دفاعی:پرینتر سه بعدی در صنایع نظامی

چاپگرهای سه بعدی به نوعی در صنایع دفاعی مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی این صنعت نیازمند مدل های چند منظوره سه بعدی است. شرکت هایی که در این بخش فعالیت می کنند نیازمند انواع مختلفی از مدل های سه بعدی متفاوت با ابعاد مختلف و خواص فیزیکی به منظور انجام شبیه سازی و آزمایش بر روی آنها هستند.

در بسیاری از موارد مدل ها باید با مواد کامپوزیتی ساخته شوند که می تواند با پرینترهای سه بعدی مجهز گردد. مواد مورد استفاده در مدل های صنایع دفاعی باید غیر قابل نفوذ به وسیله هوا و آب باشند و همچنین در بعضی از موارد باید مقاوم در برابر ضربه نیز باشند.

 

 

 

چاپگرهای سه بعدی برای صنعت پزشکی:پرینتر سه بعدی در پزشکی

چاپگرهای سه بعدی در صنعت پزشکی مفید هستند. آنها در بسیاری از زمینه های خاص پزشکی مانند ارتوپدی، دندانپزشکی، شنوایی و … استفاده می شوند. چاپگرهای سه بعدی می توانند مدل هایی را با استفاده از مواد سازگار با محیط زیست ایجاد کنند تا بتوانند نیازهای کارشناسان پزشکی را تامین نمایند.

 

 

 

 

 

پرینترهای سه بعدی در صنعت دندانپزشکی:

دندانپزشکی دیجیتال پیش از این بخش مهمی از این حرفه را تشکیل داده است. در اصطلاح ساده تر؛ دندانپزشکی دیجیتال استفاده از CAD و همچنین اتوماسیون CAM در مدل های کسب و کار آزمایشگاه های دندان است که موجب صرفه جویی در وقت و کار دستی می شود و همچنین دقت و کیفیت قطعات دندان را بهبود می بخشد. پرینترهای سه بعدی قلب این دیجیتال سازی را تشکیل می دهند زیرا آنها اجازه می دهند آزمایشگاه ها برای دستیابی به دقت زیاد در تولید قطعات دندان آزمایش های بسیاری انجام دهند. چاپگرهای سه بعدی به سرعت می توانند انواع مدل های دقیق از پل ها، تاج ها، مدل های سنگ و دیگر لوازم ارتودنسی را تولید کنند. این پرینترها نیاز به ساخت دستی لوازم دندانپزشکی ندارند و به آزمایشگاه ها اجازه می دهند تا تمرکز خود را بر عملکرد اصلی خودشان متمرکز کنند.

 

 

 

پرینتر سه بعدی در صنعت جواهرات:

صنعت جواهرات نیز نیاز به نمونه های اولیه طراحی دارد و چاپگرهای سه بعدی برای این منظور به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته اند. مدل های سه بعدی مورد نیاز این صنعت باید سه فاکتور برای تطابق با محصول مورد نظر را داشته باشند. اولین عامل، جزئیات دقیقی از طراحی است که باید به طور دقیق در نمونه اولیه نمایش داده شود. از آنجا که جزئیات معمولاً بسیار کوچک هستند، تکنولوژی چاپ سه بعدی می تواند این دقت را ایجاد کند. عامل دوم صافی سطح است که برای زیبایی محصول لازم است و پس از پردازش انجام می شود. عامل سوم و نهایی مورد نیاز از مدل های سه بعدی، تحمل محصول است. مدل های نمونه اولیه معمولاً بسیار کوچک هستند و شامل جزئیات پیچیده ای هستند که به طور کامل با طراحی CAD مقایسه می شوند. این ممکن است قدرت مدل را به خطر بیاندازد مگر اینکه توسط یک چاپگر قابل اعتماد سه بعدی ساخته شود.

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست