نخستین فب لبِ باز کشور در دانشگاه علم و صنعت

فب لب ها یا کارگاه های ساخت و تولید دیجیتال، مراکز رشد خلاقیت و انتقال تجربیات ساخت و تولید برای عموم هستند. علاقه مندان به مدد این کارگاه ها، می توانند ایده های خود را با استفاده از ابزارهای موجود در آن به اشیاء یا ابزارهای واقعی تبدیل کنند.

علاوه بر این؛ فب لب ها مراکز انتقال تجربیات نیز هستند. به این معنی که افراد حاضر در این کارگاه ها، می توانند تجربیات ساخت و تولید و ایده های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و برخلاف انجمن ها اینترنتی، در پروسه های واقعیِ ساخت، تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. از فب لب ها می توان به عنوان محیط هایی غیر آکادمیک جهت ارتباط علم و صنعت یاد کرد.

اگرچه صدها فب لب رسمی و هزاران فب لب غیر رسمی در سراسر جهان وجود دارد و هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود، ولی تعداد آنها در کشور ما انگشت شمار است.

به تازگی در دانشگاه علم و صنعت و با همت دکتر سید امیر غفاری، مدیر کارگروه فناوری و نوآوری ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته، کارگاه IADMAN به عنوان نخستین فب لب باز کشور شروع به فعالیت کرده است.

برگزاری دوره های آموزشی برای دبیران و مدیران مدارس، دانش آموزان، فعالین صنعت و … در کنار برگزاری رویدادهای خاص جهت آشنایی با تکنولوژی چاپ سه بعدی از فعالیت های مهم این مرکز بشمار می رود.

قابلیت دسترسی آزاد و آسان برای عموم از ویژگی های بارز این مرکز است که باعث شده تا لقب “نخستین فب لبِ باز کشور” را به خود اختصاص دهد.

گروه های دانش آموزی با حضور در این مرکز ضمن آشنایی صفر تا صد با تکنولوژی چاپ سه بعدی و نرم افزارهای طراحی سه بعدی، آمادگی ذهنی کامل جهت استفاده از فرایندهای ساخت سریع در جهت جان بخشی به ایده های خود را یافته و روش های پرورش ذهنی خلاق را تمرین خواهند کرد.

دوره های این مرکز به صورت ماهانه و فصلی و با ارائه مدرک معتبر برگزار می شوند. جهت آشنایی بیشتر و شرکت در این کارگاه می توانید با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۵۱۷۱۰۱ و یا آی دی تلگرام @enjoy3dprinting تماس حاصل فرمایید.

شایان ذکر است که بخش عمده ای از تجهیزات این فب لب از دستگاه های پرینتر سه بعدی سی زان می باشند.

فب لب ها و چاپ سه بعدی

فب لب ها، بنگاه های جدید فن آوری


بر اساس مقالات منتشر شده در معروف ترین نشریات چاپ سه بعدی، کتابی تحت عنوان درک پیشرفت چاپ سه بعدی و تاثیر بر فناوری های آینده منتشر شده است که…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست