چاپ سه بعدی سفال و سرامیک، یک بازار در حال رشد کامل

SmarTech Publishing یک شرکت تحقیقاتی آمریکایی متخصص در تولید مواد افزودنی صنعتی است.آنها بتازگی گزارش دوم خود را درباره رشد چاپ سه بعدی سفال و سرامیک منتشر کرده اند. براساس این مطالعه، انتظار می رود که ظرف ۱۰ سال، ۳٫۶ میلیارد دلار در سراسر جهان از محل این امر تولید شود. این تحقیق همچنین چالش هایی را که این تکنولوژی با آن مواجه است مورد توجه قرار می دهد. چالش هایی که بسیار متفاوت از تولید پلاستیک به روش افزایشی است.

طبق گزارش SmarTech Publishing: چاپ سه بعدی سرامیک درآمد جهانی برابر با ۹۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ را نشان می دهد. که با توجه به رقم ۳٫۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۸ می تواند بیش از این مورد سنجش قرار گیرد. ما در اینجا شرکت هایی مانند ۳DCeram ، ClayXYZ و WASP را داریم که به بخش های زیادی ورود کرده است.

چاپ سه بعدی سفال

پیش بینی ها در مورد چاپ سه بعدی سرامیک چیست؟

دومین گزارش این شرکت تحقیقاتی در مورد چاپ سه بعدی سرامیکی، به ما یک نمای کلی از بازار حرفه ای و صنعتی را نشان می دهد. از چاپ سه بعدی به روش اکستروژن، تزریق بایندری یا پلیمرهای حساس به نور و همچنین مواد؛ از خاک رس سنتی تا راه حل های فنی بیشتر. با استفاده از برنامه های توسعه یافته و بازیگران مختلف در سراسر جهان. این بر اساس داده های تولید کنندگان پیشرو مانند Lithoz ، ۳D Ceram ، Admatec ، Prodways ، Tethon 3D ، ۳D Systems ، voxeljet و بقیه. بازیگرانی که متوجه شده اند تولید افزودنی می تواند به ساختن چه چیزهایی کمک کند. مانند سطوح پیچیده ی هندسی که یک مزیت کلیدی برای قطعات سرامیکی است. این قطعات در حال حاضر عمدتاً در بخش های هوافضا، خودرو، دریایی، انرژی، الکترونیک، پزشکی و دندان پزشکی استفاده می شود.

مدل “سی زان رونیا“، از محصولات اختصاصی شرکت سی زان پزدازش کویر محصولی جهت چاپ سه بعدی سفال و سرامیک است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up