پرینتر سه بعدی بزرگ سی زان 5 اکستند

SIZAN ECO EXTEND

Big size 3D Printer

چاپ سه بعدی قطعات در ابعاد بزرگ، امری چالش برانگیز است. علاوه بر مهارت اپراتور، یک دستگاه با قابلیت کارکرد بالا و امکانات مناسب، مورد نیاز است تا بتوان قطعات دارای کیفیت و خروجی مطمئن تولید کرد. پرینتر سه بعدی بزرگ سی زان ۵ اکستند، با بهره گیری از طراحی مهندسی دقیق و امکاناتی چون سنسور تشخیص توقف فیلامنت، ادامه پرینت پس از قطعی برق و … گزینه ی مناسبی برای چاپ قطعات بزرگ صنعتی است.

بهترین امکانات و آپشن ها در خدمت شما هستند تا
تجربه لذت بخشی از چاپ سه بعدی داشته باشید

معمولاً چندین روز متوالی طول می کشد تا قطعات بزرگ و صنعتی در دقت بالا، به صورت کامل چاپ سه بعدی شوند. از این رو بسیار مهم است که دستگاهی با قابلیت اطمینان بالا این کار را انجام دهد. در غیر اینصورت زمان و هزینه ی شما هدر خواهد شد!

به این ۴ دلیل ، باید برای چاپ قطعات بزرگ و صنعتی

پرینتر سه بعدی اکو اکستند بخرید!

videosoon

آپشن های کارآمد

آپشن ها و امکانات، دستیارانی هستند که فرایند پرینت و احتمال خرابی آن را به حداقل می رسانند. “اکو اکستند” امکاناتی چون بورد قدرتمند ۳۲ بیتی، امکان ادامه ی پرینت پس از قطعی برق، سنسور تشخیص توقف فیلامنت و دسترسی کامل به تنظیمات حرفه ای پرینتر در نمایشگر را برای کاربر فراهم می کند تا یک فرایند چاپ سه بعدی حرفه ای در انتظار شما باشد. علاوه بر اینها در طراحی “اکو اکستند” پیش بینی اضافه کردن آپشن های اختیاری را هم کرده ایم. آپشن هایی مثل دوربین برای بررسی وضعیت قطعه از راه دور، امکان استفاده از صفحه ی چاپ فلکسیبل جهت جداسازی راحت تر قطعات بعد از اتمام چاپ، پشتیبانی از سیستم هات اند آب خنک (Water Cooling) و … از این دست امکانات هستند.

videosoon

سیستم قدرتمند الکترونیک و برق

یک دستگاه حرفه ای نیاز به یک سیستم برق و الکترونیک حرفه ای نیز خواهد داشت. اگر به تابلو برق “اکو اکستند” نگاهی بیاندازید متوجه سیستم برق کشی استاندارد و حرفه ای آن خواهید شد. در طراحی الکترونیک دستگاه، برق قسمت بورد و الکترونیک را از برق سایر قسمت ها جدا کرده ایم، یعنی برای هیت بدها دو پاور جداگانه و برای بوردها هم یک پاور جداگانه تعبیه کرده ایم تا نوسان یا شوکی روی قسمت های حساس نداشته باشیم. سیم کشی کل دستگاه با کابل بسیار باکیفیتِ چهار رشته انجام شده تا در پرینتهای با مدت زمان بالا به مشکلی برنخوریم. تمامی درایورهای دستگاه از نوع TMC سایلنت ۴ آمپر هستند، قدرت به همراه صدای بسیار کمِ موتورها، نتیجه ی این انتخاب است.

videosoon

سخت افزار حرفه ای

“اکو اکستند” بدون شک یکی از بهترین پرینترهای سه بعدی ایرانی در ساختار طراحی و سخت افزار است. میزکار مستحکم و با مهار از چهار طرف، کاملاً استوار و ثابت، کیفیت چاپ را تضمین خواهد کرد. بال اسکروهای دو طرف میز، در بالاترین دقت کالیبره (ساعت) شده اند. مکانیزم حرکتی XY با دقیق ترین حالت ممکن، طراحی و کالیبره شده تا در X  و Y هم دقت خوبی داشته باشیم. تمامی استپرموتورها از برند لیدشاین انتخاب شده اند تا دقیق ترین و پایدارترین رزولوشن حرکتی را به شما بدهند. تمامی مکانیزم بر روی پروفیل های مهندسی نصب شده اند تا از دقت محورها مطمئن باشیم. با مکانیزم اختصاصی ما، بعد از قطعی برق میز کارتان پایین نمی آید! چرخ های پایه دار را در زیر دستگاه تعبیه کرده ایم تا به راحتی دستگاه را به هر نقطه ای از کارگاه یا دفتر کارتان منتقل کنید.

videosoon

پشتیبانی سریع و در دسترس

پشتیبانی و خدمات پس از فروش، از فاکتورهای بسیار مهم بخصوص در دستگاه های با سایز بزرگ است. پرینترهای سه بعدی دستگاه های کم استهلاکی هستند ولی به این معنی نیست که نیاز به پشتیبانی و خدمات پس از فروش ندارند! در این سالها تماس های زیادی از طرف افرادی داشتیم که دستگاه های خارجی و یا داخلی، بدون توجه به خدمات و پشتیبانی، تهیه کرده بودند و تقاضای ارائه ی خدمات پشتیبانی از ما داشتند! بعد از حدود یک دهه فعالیت در ساخت و تولید چاپگرهای سه بعدی و به عنوان تنها شرکت با خط تولید کارخانه ای ایرانی، می توانیم به شما این اطمینان را بدهیم که پس از خرید محصولات ما، خدمات پشتیبانی قابل قبولی را دریافت خواهید کرد.

پرینتر سه بعدی بزرگ اکستند

میزکار بزرگ ۴۰*۴۰*۷۰ سانتیمتر

چاپ قطعات بزرگ از نیازهای رو به افزایش کاربران چاپگرهای سه بعدی است. پرینتر سه بعدی بزرگ “اکو اکستند” با میز کار بزرگ، امکان چاپ سه بعدی قطعات سایز بالای صنعتی، هنری، تحقیقاتی و … را برای کاربران فراهم می کند.
در طراحی “اکو اکستند” سعی کرده ایم در کنار فراهم کردن سایز چاپ بزرگ، ابعاد کلی دستگاه به صورتی باشد که امکان استفاده از این مدل در دفاتر طراحی و فضاهای کوچک نیز فراهم باشد.

 

32bBoard

برد کنترلی ۳۲ بیتی

برد کنترلر “اکو اکستند” از نوع ۳۲ بیتی انتخاب شده است تا توان محاسباتی و هدایتگری آن قوی تر از نسل های قبلی باشد و علاوه بر افزایش کیفیت چاپ، احتمال هنگ کردن بُرد به حداقل برسد. این برد کنترلی دارای مشخصات الکترونیکی قوی بوده و امکانات نرم افزاری وسیعی را جهت کاربری قوی تر و آسان تر در اختیار کاربر دستگاه قرار می دهد.

سنسور فیلامنت

سنسور تشخیص قطع فیلامنت

از امکانات بی نظیر در “اکو اکستند” می توان به سنسور تشخیص قطع فیلامنت اشاره کرد. برخلاف سایر دستگاه های مجهز به سنسور، که فقط قادر به تشخیص اتمام فیلامنت هستند، این سنسور قابلیت تشخیص اتمام و حتی قطعی فیلامنت را دارد. دلایلی چون گیر کردن رول فیلامنت، گیر کردن نازل و … همگی قابل تشخیص توسط این سنسور هستند و سلامت پرینت را به صورت صد در صدی برای شما تضمین می کند.

 

DualGearSpeci

اکسترودر دو چرخ دنده (Dual Gear)

با اکسترودر دایرکت تمام فلزی و دو چرخ دنده، علاوه بر نواخت منظم در خروج فیلامنت از نازل، به راحتی می توانید با انواع نرم تری از مواد اولیه، مثل مواد اولیه انعطاف پذیر TPU کار کنید. برخلاف مدل های قدیمی اکسترودر، هیچ فیلامنتی و به هیچ دلیلی نمی تواند از بین چرخ دنده های مستحکم این اکسترودر سُر بخورد و عملیات پرینت شما را مختل کند.

ادامه پرینت بعد از قطعی

ادامه ی پرینت پس از قطعی برق
قطعی برق از دیگر عواملی است که می تواند ساعت ها زمان و هزینه شما را هدر دهد. خانواده نسل پنج با مجهز شدن به این آپشن، به محض قطع شدن برق، با ذخیره مختصات و مشخصه های پرینت، به کاربر، امکان ادامه پرینت قطعه ی نیمه تمام، پس از وصل شدن مجدد جریان برق، را می دهد.
وجود این آپشن، بخصوص در چاپ قطعات بزرگ، بسیار اهمیت دارد.

مشخصات فنی پرینتر سه بعدی بزرگ سی زان اکو اکستند

تجربه ی لذت بخش یک چاپ سه بعدی بادوام  و باکیفیت در مدت زمان بالا

تکنولوژی چاپ سه بعدی ذوب گزینشی لایه ای (FFF)
سایز پرینت ۴۰ * ۴۰ * ۷۰ سانتیمتر
ابعاد دستگاه (به همراه پایه ی نگهدارنده فیلامنت) ۸۸ * ۷۴ * ۱۳۷ سانتیمتر
وزن دستگاه
سرعت چاپ ۱۵۰ میلیمتر بر ثانیه
دقت چاپ +- ۰٫۱ میلیمتر
قطر فیلامنت ۱٫۷۵ میلیمتر
تعداد نازل ۱ عدد
قطر نازل ۰٫۴ میلیمتر (استاندارد)
دمای نازل تا ۲۶۰ درجه ی سانتیگراد
دمای صفحه ی گرم تا ۱۰۰ درجه ی سانتیگراد
صفحه ی ساخت شیشه ۶ میلیمتر و صفحه ی فلکسیبل آهنربایی (اختیاری)
اکسترودر دایرکت دو چرخ دنده ی تمام فلزی
کالیبراسیون صفحه دستی ، اتوماتیک (اختیاری)
صفحه ی نمایش گرافیکی
برد کنترلی ۳۲ بیت سوپر سایلنت
قابلیت ادامه ی پرینت بعد از قطع برق دارد
سنسور تشخیص قطع فیلامنت دارد
رنج ولتاژ ۲۰۰-۲۰ ولت , ۵۰/۶۰ هرتز
رنج پاور سه عدد ۳۶۰ وات
نرم افزار اسلایسر پروسا اسلایسر (پیشنهادی) – کیورا – سیمپلیفای
انتقال فایل کارت حافظه – فلش مموری
فرمت فایل پشتیبانی شده stl – obj – 3mf
فیلامنت پشتیبانی شده PLA-PETG-ABS-TPU , …
استوری اینستاگرام

برگزیده استوری های اینستاگرام
برای مشاهده استوری های کلیک کنید

پشتیبانی و مستندات

ویدئوها ، پروفایل ها و مستندات مربوط به دستگاه

تنظیمات نرم افزار اسلایسر

فایل تنظیمات اکو اکستند (اسلایسر پروسا)
(آخرین ویرایش : ۱۴۰۱/۱۰/۲۶) دانلود

فایل تنظیمات اکو اکستند (اسلایسر کیورا)
(آخرین ویرایش : ۱۴۰۱/۴/۱۰) دانلود

فایل تنظیمات اکو اکستند (اسلایسر سیمپلیفای)
(آخرین ویرایش : ۱۴۰۱/۴/۱۰) دانلود

دانلود نرم افزار

نرم افزار پروسا اسلایسر (Prusa Slicer)
(آخرین ویرایش : ۱۴۰۱/۶/۲) دانلود

نرم افزار کیورا (Ultimaker Cura)
(آخرین ویرایش : ۱۴۰۱/۶/۲) دانلود

نرم افزار سیمپلیفای (Simplify3d)
(آخرین ویرایش : ۱۴۰۱/۴/۱۰) دانلود

جی کدهای آماده برای تست دستگاه

جی کد مرحله ی ۱ کالیبراسیون میز
(آخرین ویرایش : ۱۴۰۰/۹/۱۷) دانلود

جی کد مرحله ی ۲ کالیبراسیون میز
(آخرین ویرایش : ۱۴۰۰/۹/۱۷) دانلود

جی کد تست دستگاه (قایق کالیبره)
(آخرین ویرایش : ۱۴۰۰/۹/۱۷) دانلود

درایورهای اتصال به کامپیوتر (غیر ضروری

درایور اتصال سیستم عامل ویندوز
(آخرین ویرایش : ۱۴۰۰/۸/۱۲) دانلود

درایور اتصال سیستم عامل مکینتاش
(آخرین ویرایش : ۱۴۰۰/۸/۱۲) دانلود

درایور اتصال سیستم عامل لینوکس
(آخرین ویرایش : ۱۴۰۰/۸/۱۲) دانلود

keyboard_arrow_up