پرینتر سه بعدی و کاربرد در طراحی و دکوراسیون داخلی

طراحان دکوراسیون داخلی همواره برای ساخت طرحهای خود با این نکته اساسی مواجه می شوند که ساخت ماکت یا نمونه اولیه برخی از طرحها براحتی ممکن نیست. از این رو همواره در فاز طراحی به  این امر دقت می شود. قابلیتهای دستگاههای پرینتر سه بعدی در زمینه ساخت طرحهای پیچیده موجب شده تا دغدغه طراحان و معماران از این بابت رفع شود.

مهندس امیری که در زمینه طراحی و دکوراسیون داخلی فعالیت می کند و دفتری در همین ارتباط در شهر همدان دارد برای ساخت المانها و اکسسوارهای خود از پرینتر سه بعدی سی زان بهره می گیرد. او معتقد است که اجرای برخی اشکال انتزاعی و فرمال بدون بهره گرفتن از پرینتر سه بعدی ممکن نیست و طی اظهارنظری جالب می گوید:

دانشجویان معماری در همان ترم های اولیه دانشگاه با گوشزد کردن این نکته از سوی اساتید خود مواجه می شوند که در همان زمان طراحی بفکر ساخت ماکت و امکان اجرای آن باشید.

مهندس امیری ضمن اظهار علاقه به استفاده از محصولات ایرانی، کیفیت دستگاه و سطح خدمات پس از فروش پرینترهای سه بعدی سی زان را عامل اصلی انتخاب این برند دانسته و می گوید:

ما با تحقیق در مورد برندهای مختلف موجود در بازار و مشاهده کیفیت قطعات ساخته شده با پرینتر سی زان در انتخاب خود به نتیجه قطعی رسیده و از این انتخاب هم راضی هستیم.

او در مورد آینده پرینترهای سه بعدی معتقد است که نیاز به صبر برای دیدن آینده نیست و همین حالا هم با دیدن مواردی مثل استفاده از پرینتر سه بعدی برای ساخت خانه و پل متوجه می شویم که نیاز به این دستگاه بعنوان یک ضرورت مطرح است.

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست