رونیا رومیزی

پرینتر سه بعدی با تکنولوژی PDM

رونیا با قدرت مثال زدنی در پشتیبانی از مواد اولیه با چسبندگی ها مختلف، یک پرینتر سه بعدی مناسب جهت تولید قطعات سرامیکی، سفالی ، کامپوزیتی و … است . اگرچه رونیا به عناون پرینتر سه بعدی سفال و سرامیک معرفی شده ولی با رونیا به راحتی و با قدرت مانور بالا، می توانید مواد اولیه مورد نظر خود را تهیه و چاپ سه بعدی کنید.
طراحی مهندسی دقیق رونیا به شما اجازه می دهد تا در عین پایداری بالای فرایند چاپ، عملیات کاربری آسان و دلنشینی را تجربه کنید.

roonia800 3

© این اختراع با شماره اظهارنامه ۱۳۹۷۵۰۱۴۰۰۰۳۰۰۸۲۰۴ ثبت شده است.

بکارگیری مدرن ترین امکانات برای ساخت
حرفه ای ترین ایده های ذهنی شما

به صورت کلی هر نوع ماده خمیری شکل که دارای ویسکوزیته (شُلی و سفتی) مشخصی باشد، امکان استفاده در پرینتر سه بعدی سفال و سرامیک رونیا را دارد. از جمله این مواد می توان به گِل، سرامیک، بتن، ژِل، شکلات مایع و رزین های اپوکسی اشاره نمود.

تکنیک لایه گذاری خمیری

پرینترهای سه بعدی با تکنولوژی PDM

Pasty Deposition Modeling

در این روش، مواد اولیه خمیری در مخزن دستگاه شارژ شده و با خروج پیوسته مواد اولیه از نازل دستگاه و حرکات منظم پرینتر سه بعدی در سه محور، نمونه ی مورد نظر ساخته می شود. در این روش امکان استفاده مواد خمیری شکل مانند: گل سفالگری، سرامیک، بتن، انواع کامپوزیت ها و … وجود داشته و از این لحاظ، طیف متنوعی از مواد اولیه پشتیبانی می شود.
FDMProcessSteps
آیکن سفال

سفالگری دیجیتال

سفالگری دیجیتال از مباحث جدید و جذاب حوزه ی ساخت و تولید دیجیتال است. جایی که هنر و تکنولوژی دست به دست هم داده و پرینترهای سه بعدی سفال، ناممکن ها را برای سفالگر ممکن خواهند کرد!

shiir

شیرآلات و هنر مدرن

شیرآلات و کاشی های سفارشی ساز، از حوزه های نسبتاً پرطرفدار در تجهیز ساختمان های لوکس است. با کمک این دستگاه می توان طرح های با شکل خاص را بدون نیاز به تهیه ی قالب تولید کرد.

cast

قالب فداشونده

قالب های فداشونده دارای کاربرد وسیع در صنایعی مثل ریخته گری یا شیشه گری هستند. به کمک قابلیت های این دستگاه در اجرای هندسه های پیچیده، ساخت این گونه از قالب آسان تر و پیشرفته تر از قبل می شود.

74534

بتن و توسعه ی مواد

ساخت و توسعه ی مواد اولیه نیازمند تحقیق و توسعه است. با این تکنولوژی، تحقیقات بر روی ساخت مواد اولیه ی پلیمری، کامپوزیت ها و انواع بتن در مقیاس آزمایشگاهی جهت کاربردهای خاص امکان پذیر خواهد بود.

چاپ سه بعدی سفال

سوالات متداول سفالگری

خیر، همان گِل عادی مورد استفاده برای سفالگری است و تفاوتی ندارد. البته برای اینکه با دستگاه سازگار باشد لازم است تا ویسکوز آن کم شده و در مقایسه با گِل مناسب برای چرخ کاری باید شُل تر باشد.

برای کار کردن با خود دستگاه نیازی نیست تا مهارت های سفالگری را بلد باشید اما طبعاً کار کردن با گِل مثل ورز دادن، شُل و سفت کردن آن، پخت بعد از چاپ و مسایلی مثل این نیاز به دانش سفالگری دارد. هرچند می شود این مهارت ها را به مرور یاد گرفت اما درصورتیکه با سفالگری آشنایی داشته باشید برای گرفتن خروجی مناسب مسیر راحت تری در پیش خواهید داشت.

خیر، این دستگاه دارای المان گرم کننده (حرارتی) یا سردکننده (برودتی) نیست. به بیان دیگر صرفاً عملیات ساخت به کمک دستگاه انجام می شود و پس از آن باید بسته به نوع مواد اولیه، در کوره عملیات پخت انجام شود یا در یخچال عملیات جامدسازی صورت پذیرد.

دستگاه برای کارکرد صحیح به یک پمپ باد نیاز دارد که می توان از ضعیف ترین پمپ های باد موجود در بازار هم استفاده کرد (حداقل فشار کاری مورد نیاز ۴ بار اتمسفر). برای پخت قطعات سفال یا سرامیکی به یک کوره هم نیاز است که انواع مختلفی از آن در بازار موجود است. در صورت نیاز به عملیات لعاب کاری یا رنگ آمیزی هم تجهیزات مربوطه را باید تهیه کرد.

امکان تعبیه نازلهای مختلف بر روی هِد دستگاه وجود دارد و با نازل ۰٫۶ هم خروجی گرفته شده اما بدلیل رفتار ذاتی مواد خمیری شکل (از جمله گِل) و نیز تمایل به داشتن سرعت بالاتر، توصیه می شود از نازلهای درشت (مثلا ۳ یا ۴ میلیمتر) استفاده شود.

پاسخ این سوال به حجم و هندسه طرحی که برای چاپ مدنظر است بستگی دارد. همچنین استفاده از نازل با سایز مختلف تاثیر عمده ای در سرعت چاپ دارد. با این اوصاف برای چاپ یک گلدان عادی با ارتفاع سی سانتی متر و نازل سه میلی متری حدوداً چهل دقیقه زمان نیاز است.

خیر به هیچ وجه قرار نیست این دستگاه باعث از بین رفتن روش های مرسوم سفالگری مثل چرخکاری یا قالب شود. پرینتر سه بعدی سفال درحقیقت مکمل روشهای موجود است و بیشتر مناسب طرح هایی است که با سایر روشها امکان تولید آن وجود نداشته یا سخت است. به بیان دیگر، تولید طرحها و حجم هایی که دارای هندسه و ساختار پیچیده هستند به کمک این دستگاه مقرون به صرفه است. این دسته از طرح ها بیشتر در دسته هنر مدرن طبقه بندی می شوند و طرفداران خود را دارند.

تقریباً در تمامی تکنولوژی های چاپ سه بعیدی، بدلیل مکانیزم ساخت لایه به لایه، رد لایه ها مشاهده می شود. با این حال می توان پس از پرینت قطعات سفالی یا سرامیکی، و در حالیکه هنوز کار خشک نشده است، با کشیدن یک قلم مو یا اسفنج خیس بر روی سطح لایه ها به سطحی کاملاً صاف رسید.

  • تصاویر این بخش از کارهای مشتریان دستگاه بوده و با کسب مجوز از ایشان به نمایش عمومی گذاشته می شود
  مشخصات فنی دستگاه
  بهترین امکانات مهندسی در خدمت ایده ی شما

  مشخصات چاپ

  تکنولوژی چاپ
  ذوب گزینشی لایه ای PDM

  حداکثر ابعاد چاپ قطعه
  ۳۰۰ (طول) × ۳۰۰ (عرض) × ۴۵۰ (ارتفاع) میلیمتر
  [ ۱۱٫۸۱ (طول) × ۱۱٫۸۱ (عرض) × ۱۵٫۷۴ (ارتفاع) اینچ ]

  ۳۶۰۰۰ سانتیمتر مکعب
  [۲۱۸۶۴ اینچ مکعب ]

  رزولوشن لایه ای
  ۴۰۰ میکرون
  [ ۰٫۰۱۵۷۴ اینچ ]

  مواد اولیه پشتیبانی شده
  گل سفالگری، سرامیک، انواع کامپوزیت و مواد اولیه خمیری با ویسکوزیته مشخص

  قطر نازل
  ۰٫۵ تا ۳ میلیمتر
  [ ۰٫۱۹۶ تا ۱٫۱۸ اینچ ]

  فرمت فایل های پشتیبانی شده
  ۳MF , X3D , OBJ , STL

  مشخصات دمایی

  دمای نازل
  ۰ درجه (تا ۴۰۰ درجه سفارشی)

  حداکثر دمای هیت بِد
  ۰ درجه (تا ۱۱۰ درجه سفارشی)

  دمای محیطی مطلوب
  ۱۵ تا ۳۲ درجه سانتیگراد
  [ ۵۹ – ۹۰ درجه فارنهایت ]

  دمای محیطی نگهداری دستگاه
  ۰ تا ۳۲ درجه سانتیگراد
  [ ۳۲ – ۹۰ درجه فارنهایت ]

  سایز و وزن

  ابعاد محصول
  ۷۶۰ (طول) × ۸۲۵ (عرض) × ۷۸۸ (ارتفاع) میلیمتر
  [ ۲۹٫۹ (طول) × ۳۲٫۴ (عرض) × ۳۱ (ارتفاع) اینچ ]

  ابعاد بسته بندی محصول
  ۸۲۰ (طول) × ۸۸۵ (عرض) × ۸۴۸ (ارتفاع) میلیمتر
  [ ۳۲٫۲ (طول) × ۳۴٫۸ (عرض) × ۳۳٫۳ (ارتفاع) اینچ ]

  وزن محصول
  NA
  [ NA ]

  وزن بسته بندی محصول
  شامل جعبه لوازم همراه
  NA
  [ NA ]

  مشخصات مکانیکی

  بدنه و ساختار
  بدنه فلزی با پوشش رنگی استاتیک کوره ای
  ریل و واگن صنعتی

  هِد تزریق 
  هِد قابل تعویض برند گاندو®
  مخزن شفاف ۱٫۵ کیلویی و ۶ کیلویی

  فشار پنوماتیک
  فشار قابل تحمل تا ۹ بار

  استپر موتورها
  ۱٫۸° درجه استپ  ۱/۱۶ میکرو استپ

  رزولوشن حرکتی XY
  ۱۰ میکرون
  [ ۰٫۰۰۰۳ اینچ ]

  رزولوشن حرکتی Z
  ۲٫۵ میلیمتر
  [ ۰٫۰۰۰۱ اینچ ]

  مشخصات الکتریکی

  برق مورد نیاز
  ۱۰۰ – ۲۲۰ ولت ، ۵۰-۶۰ هرتز
  ۰٫۵ – ۱٫۷ آمپر

  ارتباطات
  SD Card – USB to Serial Port

  keyboard_arrow_up