نحوه تبدیل به فرمت STL

نحوه تبدیل به فرمت STL

در این مقاله لیستی از انواع برنامه های مدلسازی سه بعدی به همراه نحوه گرفتن خروجی متناسب با پرینترهای سه بعدی ارائه شده است. چنانچه در انجام روش های زیر با مشکل روبرو شدید یا نرم افزار مدل سازی سه بعدی شما  در لیست جاری نبود با  واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

 

فرمت STL چیست؟

فایلهای STL تمثال سه زاویه ای از مدل سه بعدی طراحی شده شما هستند و رایج ترین فرمت موجود برای پرینترهای سه بعدی محسوب می شوند.

 

نکات اساسی اولیه:

بهتر است موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 

واحد اندازه گیری: اساس کار بر حسب میلیمتر است، اما اغلب فایلهایی که به دست ما میرسد بر حسب inch هستند. اگر چه می توانیم آن را به میلیمتر تبدیل کنیم اما ممکن است باعث بروز برخی بی نظمی ها شوند.

 

ابعاد: اکثر فایلهای ارسالی یا بسیار کوچک و ریز هستند یا به بزرگی یک ساختمان چند طبقه!!! توجه داشته باشید تبدیل این قبیل فایلها مشکل آفرین خواهند بود و بهترین راهکار این است که از همان نرم افزار مرجع، خروجی STL گرفته شود. پس لازم است قبل از آپلود، مجدداً ابعاد فایل را در نرم افزاری مثل NefFabb Basic بررسی کنید.

 

faceted: با سه زاویه ای شدن یک مدل، بسیاری از جزئیات آن کاهش می یابد. در اغلب نمونه ها، بسیاری از این موارد جزئی در چاپ سه بعدی اصلاً قابل مشاهده نیستند، اما گاهی تنظیمات خروجی ممکن است منجر به ایجاد یک مدل با سطحی با تراش های کوچک و بند بند شود. چنانچه از تنظیمات خروجی که استفاده می کنید خیلی مطمئن نیستید، پیشنهاد می شود فایل خود را در NetFabb Basic  مورد بررسی قرار دهید.

روش گرفتن خروجی در نرم افزارهای مختلف: