مدلسازی حالت جامد سه بعدی

مقالات آموزشی

مدلسازی حالت جامد سه بعدی

به عنوان مفهومی برای مدلسازی حالت جامد سه بعدی و نمونه سازی سریع، همچنان آنچه که تاثیر بیشتری را برای مصرف کننده ایجاد می کند و کسب و کارهای کوچک برای تولید محصولات را بهبود می بخشد، رشد و تکامل است. اگر یک محصول جدید توسط کسب و کار مشتری مورد نیاز باشد فایل CAD محصول را خریداری و سپس آپلود کرده و مدلسازی حالت جامد سه بعدی آن را می توان تولید نمود.

پرینت سه بعدی مدلشاید یک دستگیره ABS پلاستیکی نیاز به جابه جایی یا تجدید نظر جدید برای مصرف کننده داشته باشد. مدل سازی حالت جامد سه بعدی توانایی تولید نسخه، مدل و یا نمونه اولیه را به سرعت و به آسانی فراهم می کند. پیشرفت در مواد ساختمانی با پتانسیل تقریباً نامحدود برای محصولات امکان استفاده از تکنولوژی مدلسازی حالت جامد سه بعدی را فراهم می سازد.

 

 

 

نرم افزار مدلسازی حالت جامد سه بعدی:

تکنولوژی مدلسازی حالت جامد سه بعدی در مرز افزایش دسترسی به محصول برای همگان است. این تکنولوژی که فقط توسط صنایع تولیدی استفاده می شود اکنون برای استفاده عمومی و نه فقط برای تولید کنندگان بزرگ در دسترس است. مدلسازی حالت جامد سه بعدی توانایی های بالقوه ای را برای تکنیک های تولید فراهم می کند که توسط افراد معمولی مورد استفاده قرار می گیرد. فقط تصور کنید که شما یک فن شکسته را در رایانه خود دارید و شما مجبور نیستید آن را از دیگران خریداری کنید، سوال پس چه کاری باید بکنید؟ با تکنولوژی مدلسازی حالت جامد سه بعدی شما می توانید یک نسخه دقیق از قسمت مورد نیاز تولید کنید و پس از تولید آن را جایگزین قطعه قدیمی خود کنید.

مدلسازی حالت جامد سه بعدی می تواند تکنولوژی نمونه برداری را در برنامه های مختلف اعمال کند. نرم افزار طراحی کامپیوتری برای تکنولوژی مدلسازی حالت جامد microsoft imaterialise launch integrated 3d printing solution windows users 1مورد استفاده قرار می گیرد که به چاپگر سه بعدی برای ساخت لایه های مدل بر روی هم به صورت لایه لایه بر روی یک پلت فرم کمک می کند تا تولید دقیق با توجه به مشخصات معین انجام شود.

هر فردی ممکن است اسباب بازی یا وسیله ای داشته باشد که نیاز به تعمیر یا جایگزینی دارد این قطعات می توانند جایگزین شوند زیرا تکنولوژی مدل سازی حالت جامد سه بعدی یک وسیله جدید یا فقط قطعه ای را که نیاز به تعمیر دارد تولید می کند. مدلسازی حالت جامد سه بعدی همراه با چاپگرهای سه بعدی مجموعه ای کامل از گزینه ها را در اختیار مصرف کنندگان می گذارد تا در طراحی و ساخت محصولاتی که می خواهند آنها را بخرند همکاری داشته باشند. به دلیل استفاده از مدلسازی حالت جامد سه بعدی مصرف کنندگان مجبور نیستند محصولات را در رنگ ها و طرح هایی که نمی خواهند یا نیاز ندارند خریداری کنند. مدل سازی حالت جامد سه بعدی در نهایت اختیاراتی مانند شخصی سازی، طراحی و ساخت بسیاری از محصولات توسط فردی که آنهارا خریداری می کند ارائه می دهد.

مزایای مدلسازی حالت جامدسه بعدی:

استفاده از مدل حالت جامد سه بعدی برای کسب و کار نیز یکی از برنامه های کاربردی برای تکنولوژی مدلسازی حالت جامد سه بعدی است. در این برنامه در کسب و کار کوچک محصول سفارشی مصرف کننده را با خرید یا دانلود یک بسته نرم افزاری به نام CAD با طرح مورد نظر و دقیقاً با مشخصات ذکر شده توسط مشتری، با یکی از پرینترهای مدلسازی حالت جامد سه بعدی، شروع به تولید مورد سفارشی برای خریدار می کنیم.

مدلسازی حالت جامد سه بعدی گزینه هایی از قبیل سفارشی کردن رنگ و مواد محصول برای مصرف کننده با یک برنامه مدلسازی سه بعدی را در دسترس قرار می دهد. در کوتاه مدت می توان یک محصول سفارشی برای مصرف کننده آماده کرد تا در کوتاه ترین زمان استفاده کند. به عنوان مثال به یک هدیه فکر کنید که زمانی که در فروشگاه هستید ساخته شود و امکان دسترسی به آن در همان زمان باشد. با این تکنولوژی این امکان وجود دارد.

نمونه سازی سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up