اسکنر سه بعدی سی زان، جادویی در دستان شما!

اسکنر سه بعدی سی زان، محصول شرکت سی زان پردازش کویر، طراح و سازنده ی پرینترهای سه بعدی در ایران، به عنوان اولین نمونه از اسکنرهای سه بعدی تجاری ایرانی شناخته می شود. این محصول در رده اسکنرهای متوسط و جهت نمونه گیری از اشیاء با اندازه متوسط و نمونه گیری از انسان کاربرد دارد.

اسکنر سه بعدی از ابزار و وسایل جدید و کاربردی در حوزه صنعت طراحی و چاپ سه بعدی و نمونه سازی سریع است. از این ابزار جهت مدلسازی دیجیتالی از نمونه های واقعی استفاده می شود. اسکنرهای سه بعدی با کمک پردازش تصویر و تجزیه و تحلیل نرم افزاری، نور ساطع شده از جسم و همچنین نور برگشتی لیزر تابیده شده بر جسم، مدلی دیجیتالی (ابر نقاط) از جسم تهیه کرده و بدین صورت با پردازش نرم افزاری این اطلاعات توسط نرم افزار اسکنر سه بعدی، مدل سه بعدی دیجیتالی شکل می گیرد.

از این مدل در تجزیه و تحلیل مدل ها، اندازه گیری اشیاء و فواصل و حتی پرینت سه بعدی شیء اسکن شده استفاده می شود. اسکنرهای سه بعدی برحسب دقت و لیزر استفاده شده در آنها به دو دسته اسکنرهای دقیق و اسکنرهای متوسط (یا به عبارتی body scan) تقسیم بندی می شوند. از اسکنرهای دقیق برای اسکن سه بعدی نمونه های صنعتی و بسیار ریز استفاده می شود و اسکنرهای متوسط به دلیل نوع لیزر بکار رفته در آنها (جهت کاهش آسیب به بدن و چشم) بیشتر جهت نمونه گیری از اشیاء با اندازه متوسط و انسان استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
×