ارائه خدمات چاپ سه بعدی ، کسب و کاری نو

ساخت نمونه اولیه یا Prototyping یکی از جدی ترین کاربردهای پرینتر سه بعدی است. در صنعت و قبل از تولید نمونه نهایی، نیاز است تا نمونه اولیه از طرح موردنظر آماده شود و سپس با بررسی آن، اصلاحات و تغییرات لازم اعمال شده و با تکرار این روند، به طرح نهایی رسید. پرینتر سه بعدی با کاهش هزینه و زمان برای تولید قطعه ی نمونه، نقش و جایگاه ویژه ای در این زمینه بدست آورده است. با این وصف افراد و مشاغل زیادی مشتری چاپ سه بعدی خواهند بود و از آنجا که همه تمایل یا توان تهیه دستگاههای پرینتر سه بعدی را ندارند، استفاده از خدمات چاپ سه بعدی؛ گزینه ای پیش روی این افراد است.

امروزه و در کشورهای توسعه یافته، مراکزی با عنوان Print Store وجود دارد که در آنها خدمات چاپ سه بعدی ارائه می شود. این کسب و کار در کشور ما هنوز در آغاز راه است اما در برخی شهرها تاسیس شده و با استقبال خوبی نیز مواجه شده اند. در این قسمت از داستان مشتریان پرینترهای سی زان قصد داریم تا شما را با یکی از این موارد آشنا کنیم.

آقای طاهرزاده که ساکن صنعتی تبریز است، صاحب شرکتی ست که در زمینه ارائه مواد اولیه پلیمری و فلزات و نیز تولید قطعات پلیمری و فلزی فعالیت می کند. این شرکت برای تولید نمونه اولیه قطعات خود با سختی هایی فراوان روبرو بود. سختی کار ساخت برخی قطعات و نیز زمان و هزینه بالای تولید نمونه های اولیه آنها موجب شد تا کارشناسان این شرکت دست به کار شده و ضمن بررسی کامل برندها و محصولات شرکتهای مختلف در زمینه پرینت سه بعدی، سرانجام پرینتر سه بعدی مدل سی زان لایت محصولی از شرکت سی زان پردازش کویر را انتخاب کنند.

آقای طاهرزاده، ایرانی بودن پرینترهای سه بعدی سی زان را یکی از مهمترین دلایل انتخاب این دستگاهها عنوان کرده و معتقد است تولیدکنندگان داخلی باید با حمایت از یکدگیر موجب تقویت صنایع داخلی شوند. او ضمن اظهار رضایت کامل از کیفیت پرینتر سه بعدی خریداری شده، از خدمات پس از فروش دستگاه نیز رضایت کامل دارد. جالب است که استفاده از پرینتر سه بعدی در شرکت آقای طاهرزاده به حدی جواب داده که ضمن انجام کارهای خودشان، خدمات چاپ سه بعدی را به همکارانش نیز ارائه می کند. خوشبختانه رونق کار ارائه خدمات چاپ سه بعدی توسط او باعث شده تا به فکر گسترش آن افتاده و قصد دارد تا یک دستگاه دیگر از مدلهای نسل جدید پرینتر سه بعدی سی زان، یعنی پرینتر سه بعدی مدل سی زان دو پلاس، را نیز خریداری کند.

آقای طاهرزاده اعتقاد دارد که به دلیل کاربردهای متنوع و وسیع پرینتر سه بعدی، آینده خوبی در انتظار این دستگاههاست. به نظر او، افزایش سرعت دستگاه در دقت های بالا، مطلبی ست که می تواند باعث رواج بیشتر این دستگاه شود. او همچنین اعتقاد دارد که بازگشت سرمایه در کسب و کار ارائه خدمات چاپ سه بعدی، سریع و مقرون به صرفه است.

در ادامه این مطلب، تصاویری از نمونه های چاپ شده توسط آقای طاهرزاده را می توانید مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up