دستیار متخصصین

“سی زان ۵ اکسپرت” یک دستیار مطمئن و حرفه ای برای متخصصین است. این دستگاه صنعتی با ابعاد مناسب برای کارهای رومیزی، دارای به روزترین امکانات پرینترهای سه بعدی FDM روز دنیا است. وجود آپشن های متنوع در کنار ویژگی های مناسب برای کارکرد دستگاه در مدت زمان طولانی، باعث شده تا کاربر به راحتی و اطمینان بالا از تمامی پتانسیل های دستگاه استفاده کرده و قطعاتی با کیفیت بالا چاپ کند. تمامی بخش های “سی زان ۵ اکسپرت” با استانداردهای دستگاههای صنعتی انطباق دارد که این امر موجب می شود علاوه بر کیفیت پرینت در جزئیات، سرعت و مداومت چاپ سه بعدی برای کاربر تضمین شود.

بهترین امکانات و آپشن ها در خدمت شما هستند تا
تجربه لذت بخشی از چاپ سه بعدی داشته باشید

با یک پرینتر سه بعدی قابل اطمینان، می توانید سرعت در پرینت، کیفیت قطعات و دقت ابعادی در خروجی را یکجا تجربه کنید. “سی زان ۵ اکسپرت” با بهره گیری از طراحی مهندسی و تکیه بر تجربه چهار نسل قبلی خود، بهترین تجربه چاپ سه بعدی را برای شما به ارمغان می آورد.

کالیبراسیون خودکار

از عوامل تاثیرگذار در فرایند چاپ سه بعدی، کالیبراسیون لایه ی اول است. “سی زان ۵ اکسپرت” با کمک سیستم کالیبراسیون فوق العاده دقیق خودکار، فرایند چاپ سه بعدی را حتی برای افراد مبتدی تبدیل به کاری آسان خواهد کرد.

اکسترودر دو چرخ دنده

اکسترودر دو چرخ دنده ی قدرتمند (Dual Gear) علاوه بر افزایش فوق العاده سرعت پرینت، پشتیبانی از هر نوع مواد اولیه را برای شما امکان پذیر می کند. استفاده از این تکنولوژی؛ دقت و جزئیات قطعه خروجی را به شدت افزایش خواهد داد.

هات اِند قابل تعویض

برای هر قطعه ای از هات اِند مخصوص آن استفاده کنید. از چاپ جزئیات با هات اِند های ۰٫۲ گرفته تا هات اِندهای سرعت بالای ۰٫۸ برند گاندو ® در خدمت شما هستند تا تجربه ی لذت بخش و دقیقی از چاپ سه بعدی داشته باشید.

هیت بِد سیلیکونی

صفحه ی گرم کن سیلیکونی، گرمایی یکنواخت و پایدار را در صفحه ی ساخت ایجاد می کند. علاوه بر مصرف پایین برق و استهلاک فوق العاده پایین، رسیدن به دمای ۱۴۰ درجه سانتیگراد را فقط در زمان سه دقیقه ای تجربه کنید!

تشخیص اتمام فیلامنت

اتمام فیلامنت حین چاپ و یا زمانی که کاربر کنار دستگاه نیست، از آزار دهنده ترین اتفاقاتی است که می تواند برای یک قطعه در حال پرینت رخ دهد. نسل پنجم سی زان با مجهز شدن به سنسور تشخیص اتمام فیلامنت و توقف دستگاه به محض اتمام آن، از هدر رفتن مواد اولیه و زمان جلوگیری می کند.

صفحه ساخت فلکسیبل گاندو ®

صفحه ساخت فلکسیبل گاندو ® علاوه بر چسبندگی فوق العاده قطعه در زمان چاپ بر روی آن، به کاربر اجازه می دهد پس از اتمام فرایند پرینت، با خم کردن صفحه و بدون نگرانی از تغییر حالت، قطعه را به راحتی از صفحه جدا کرده و از مشکلات جداسازی قطعه پس از پرینت خلاص شود.

ادامه ی پرینت پس از قطعی برق

قطعی برق از دیگر عواملی است که می تواند ساعت ها زمان و هزینه شما را هدر دهد. خانواده نسل پنج با مجهز شدن به این آپشن، به محض قطع شدن برق، با ذخیره مختصات و مشخصه های پرینت، به کاربر امکان ادامه پرینت قطعه ی نیمه تمام پس از وصل شدن مجدد جریان برق را می دهد.

پشتیبانی از ارتباط وای فای

خانواده نسل پنجم قابلیت اتصال با وای فای را پشتیبانی می کند. این ویژگی باعث راحت شدن کاربر از مشکلات استفاده از کارت حافظه و فلش مموری مثل اختلال بدلیل بدسکتور و عدم شناسایی برخی برندها توسط دستگاه می شود. امکان اتصال از بستر اینترنت و پایش دستگاه از راه دور نیز از جمله مزایای پشتیبانی از اتصال وای فای است.

تابلوی برق جدا شونده

هیچ محصولی بی نیاز از پشتیبانی نیست. نسل پنجم سی زان مجهز به تابلوی برق صنعتی می باشد که در کنار استفاده از قطعات با استانداردهای صنعتی و ضد نویز، بصورت جدا شونده طراحی شده تا در صورت لزوم دریافت خدمات پشتیبانی، از ارسال تمام دستگاه به شرکت جلوگیری شود. تنها با جدا کردن چند سوکت، بخش الکترونیکی دستگاه از آن جدا می شود.

استراکچر و بدنه فلزی

در نسل پنجم تکیه بر ارائه دستگاههای صنعتی است. مدلهای این نسل دارای چارچوب با پروفیل آلومینوم مهندسی بوده و با روکشی از جنس ورقه های فلزی پوشانده شده اند تا در برابر هرگونه آسیب و صدمه مقاوم باشند. استفاده از چارچوب پروفیل آلومینومی موجب می شود تا زوایای دستگاه به صورت تنظیم و محورهایی با کالیبر دقیق داشته باشد.

برد کنترلر ۳۲ بیتی

برد کنترلر “سی زان ۵ اکسپرت” از نوع ۳۲ بیتی انتخاب شده است تا توان محاسباتی و هدایتگری آن قوی تر از نسل های قبلی باشد. این برد کنترلی علاوه بر قدرت بیشتر دارای مشخصات الکترونیکی بهتری نیز بوده و همچنین امکانات نرم افزاری وسیع تری را در اختیار کاربرد دستگاه قرار می دهد.

محور Z بال اسکرو به همراه مهاری

عدم لرزش میز کار در حین روند چاپ، یک ویژگی مهم و تاثیرگذار بر خروجی باکیفیت است. “سی زان ۵ اکسپرت” دارای دو بال اسکرو در طرفین میز ساخت است تا همزمان از قدرت و دقت بالا برای حرکت در راستای محور Z برخوردار باشد. علاوه بر این، میز کار این دستگاه از چهار طرف بوسیله شفت و بلبرینگ های خطی مهار شده است تا امکان هرگونه حرکت زائد از میز کار دستگاه سلب شود.

محفظه چاپ بسته

برای گرفتن یک خروجی باکیفیت از برخی انواع مواد اولیه مانند ABS ؛ لازم است تا محفظه چاپ دستگاه در حین عملکرد هیچ تبادل دمایی با اطراف نداشته باشد. محفظه چاپ نسل پنجم سی زان بسته و محصور طراحی شده تا از تبادل حرارت با محیط اطراف آن جلوگیری شود. محیط بسته چاپ و نیز مجهز بودن به هیت بِد سیلیکونی باعث می شود تا امکان کار با طیف وسیعی از مواد اولیه حساس به تبادل دما وجود داشته باشد.

میز کار ماشین کاری شده

تراز بودن میز کار دستگاه از اهمیت زیادی در افزایش کیفیت چاپ برخوردار است. میز کار دستگاههای نسل پنج از گرید مخصوص آلومینیوم وارداتی انتخاب شده است تا ضمن داشتن ضخامت کافی، هیچگونه تاب و اعوجاج در سطح آن وجود نداشته باشد. علاوه بر این و برای اطمینان بیشتر، این میز کار ماشین کاری می شود تا در کنار مکانیزم کالیبراسون خودکار، بهترین حالت تراز را فراهم سازد.

محور X و Y با حرکت بسیار روان

در کنار دقت، روان بودن حرکت محورهای دستگاه تاثیر به سزایی بر افزایش کیفیت چاپ دارد. محور X و Y دستگاههای نسل پنج مجهز به غلتک هستند که حرکتی بسیار نرم و روان را برای دستگاه فراهم می سازد. غلتک های یادشده دارای روکش ضد سایش از جنس POM هستند که این امر باعث دوام بالا و استهلاک پایین در گذر زمان می شود.

سیستم اکسترود دایرکت

مکانیزم اکسترود دایرکت ضمن داشتن قدرت بالا در رساندن مواد اولیه به بخش هِد دستگاه، بدلیل کوتاه بودن فاصله بین فیدر و نازل، تاخیری در رساندن مواد اولیه به هِد نداشته و از این حیث امکان اجرای سریعتر عملیات ریترکشن را نیز فراهم می سازد. ترکیب این ویژگی با اکسترودر دو چرخ دنده باعث می شود تا بهترین حالت ممکنه برای بخش اکسترودر دستگاه فراهم شود.

رابط گرافیکی کاربر پسند
کنترل با طعم تاچ اسکرین

مدل های نسل پنجم از رابط کاربری تاچ اسکرین بهره می برند. با کمک این رابط، علاوه بر پیش نمایش تصویری هر فایل، می توانید عملیات کاربری چاپ سه بعدی را بسیار آسان تر از گذشته انجام دهید. عملیات کاربردی نظیر؛ توقف و خاتمه پرینت، تغییر مواد اولیه حین کار، لود و آنلود مواد اولیه و … به راحتی توسط رابط کاربری جدید در دسترس شما خواهند بود.

پشتیبانی قدرتمند از طیف وسیعی از مواد اولیه

خانواده نسل پنجم، طیف وسیعی از مواد اولیه را پشتیبانی می کنند. طراحی ساختاری دقیق در اکسترودر دو چرخ دنده و هات اِند های برند گاندو ® در کنار محیط چاپ بسته و هیت بِد سیلیکونی؛ باعث شده تا کاربر بتواند بدون نگرانی، از مواد اولیه فلکسیبل گرفته تا مواد اولیه کاملاً خشک را در فرایند چاپ قطعه استفاده کند.

مواد اولیه کاربردی پشتیبانی شده : GandoEcoPLA – GandoFlex – GandoABS – GandoPETG و …

مقاوم در برابر مواد شیمیایی

GandoPETG یک نوع فیلامنت PET ترکیب شده با GLYCOL است که باعث می شود قطعه خروجی محکم تر و با شرینک کمتر داشته باشیم. این فیلامنت در محیط های اسیدی، قلیایی و روغن بسیار مقاوم است.

محکم و مقاوم در مقابل ضربه

GandoABS فیلامنتی ساخته شده از مشتقات نفتی و جهت استفاده در قطعاتی است که می خواهیم ضربه پذیری بالاتری داشته باشند. این فیلامنت برای قطعات کاربردی که قرار است در محیط آزاد قرار بگیرند نیز مناسب است.

فلکسیبل و سخت

GandoFlexible فیلامنت ساخته شده از جنس TPU است. برای داشتن قطعات انعطاف پذیر می توانید از این نوع فیلامنت استفاده کنید. استحکام زیاد و مقاومت دمایی تا ۱۳۰ درجه سانتیگراد (۲۶۶ درجه فارنهایت) از ویژگی های دیگر این فیلامنت است.

دقیق و سازگار با محیط زیست

GandoEcoPLA فیلامنتی دقیق و زیست تخریب پذیر است. این فیلامنت با شرینک نزدیک به صفر، جهت چاپ قطعه های دقیق و با جزئیات بالا مناسب می باشد. همچنین به دلیل نداشتن بو در زمان کار، فیلامنتی مناسب جهت کار در محیط های بسته است.

مرکز پشتیبانی سی زان

گالری ویدئو

مشخصات فنی پرینتر سه بعدی سی زان ۵ اکسپرت

تمامی ویژگی های یک پرینتر سه بعدی خوب، یکجا جمع شده اند

مشخصات ابعادی و وزنی

ابعاد به همراه شلنگ انتقال فیلامنت
و پایه نگهدارنده مواد اولیه :
۵۸۸ × ۵۰۵ × ۵۲۴ میلیمتر
(۲۳٫۱ × ۱۹٫۸ × ۲۰٫۶ اینچ)

وزن :
۱۶٫۵ کیلوگرم (۵۸۲ اُنس)

ابعاد ساخت

حداکثر ابعاد چاپ قطعه
۲۵۰ × ۳۰۰ × ۳۰۰ میلیمتر
(۹٫۸ × ۱۱٫۸ × ۱۱٫۸ اینچ)

ابعاد صفحه فلزی چاپ
۲۲۰ × ۳۳۰ میلیمتر
(۸٫۶ × ۱۲٫۹ اینچ)

اجزای سخت افزاری

مشخصات دستگاه و پرینت

نوع اسمبل

رزولوشن لایه ای

.
.

صفحه ساخت

تراز صفحه ساخت

تکنولوژی پرینت

هدِ پرینت

سرعت ساخت

نوع اکسترودر

رزولوشن حرکتی

قطر نازل

دمای نازل

زمان گرم شدن نازل

زمان گرم شدن صفحه ساخت

میزان صدای حین عملیات پرینت

صفحه نمایش

اسمبل کارخانه ای

نازل ۰٫۲۵ میلیمتر : ۱۵۰ تا ۶۰ میکرون
نازل ۰٫۴ میلیمتر : ۲۰۰ تا ۲۰ میکرون
نازل ۰٫۵ میلیمتر : ۳۰۰ تا ۲۰ میکرون
نازل ۰٫۸ میلیمتر : ۶۰۰ تا ۲۰ میکرون

صفحه فلکسیبل فلزی – صفحه شیشه ای (اختیاری)

ترازبندی اتوماتیک

ذوب گزینشی لایه ای (FFF)

هدِ دمایی با هات اِند قابل تعویض

< 24mm³ /s

دو چرخ دنده فولادی ضدسایش

2.5 (X) 6.9 , (Y) 6.9 , (Z) میکرون

0.25 , 0.4 , 0.5 , 0.8 میلیمتر

180 تا ۲۶۰ درجه سانتیگراد

کمتر از ۲ دقیقه

کمتر از ۴ دقیقه (تا ۱۴۰ درجه سانتیگراد)

45dBa

3.5 اینچ (۸٫۸۹ سانتیمتر) TFT فول کالر تاچ اسکرین

مواد اولیه (فیلامنت ها)

سیستم

قطر فیلامنت

مواد اولیه پشتیبانی شده

سیستم باز فیلامنت (پشتبانی از همه رول ها)

1.75 میلیمتر

فیلامنت PVA , Nylon , ABS , CPE , PC , TPU , PP , (PLA +)Tough PLA , PLA و تمامی فیلامنت های موجود در بازار با قطر ۱٫۷۵ و مشخصات استاندارد

نرم افزار و ارتباطات

نرم افزار اسلایسر

سیستم عامل پشتیبانی شده

فرمت فایل های پشتیبانی شده

انتقال فایل

Slice3r , MatterControl , Cura , Simlify3d و سایر نرم افزارهای اسلایس

Linux , MacOs , Windows

PNG , JPG , GIF , BMP , 3MF , X3D , OBJ , STL

Serial , Wifi

نیازمندی های عملیاتی

دمای محیطی مطلوب

دمای محیطی نگهداری دستگاه (حالت خاموش)

رنج پاور مورد نیاز

15 – 32 درجه سانتیگراد (۵۹ – ۹۰ فارنهایت)

0 – 32 درجه سانتیگراد (۳۲ – ۹۰ فارنهایت)

110 – 440 وات

فهرست