حواستان به محدودیت های بعضی مدل های پرینتر سه بعدی هست؟

فریب تبلیغات را نخورید …

بعضی از مدل های پرینتر سه بعدی کارتریجی هستند یعنی فقط با مواد اولیه خودشان کار می کنند و مواد اولیه دیگر را قبول نمی کنند. بعضی از مدل ها در اکسترودر خاص هستند و با خرابی اکسترودر باید کل اکسترودر با هزینه بالا تعویض شود. محدودیت در خاص بودن قطعات دیگر مثل مدارها و بوردهای الکترونیکی و … را نیز به این لیست اضافه کنید!

settings_input_svideo

کارتریج اختصاصی

بعضی مدل های پرینتر سه بعدی کارتریجی هستند. یعنی فقط با مواد اولیه خودشان کار می کنند! مواد اولیه ای که هم قیمت تقریبا ۴ برابری نسبت به سایر فیلامنت ها چاپگرهای سه بعدی داشته و هم تهیه آنها در کشور ما به دلیل محدودیت های ویژه مشکل است! از برندهای با این محدودیت و موجود در ایران می توان به پرینترهای سه بعدی Da vinci و Cubify اشاره کرد.

invert_colors

اکسترودر خاص

بعضی از مدل های پرینتر سه بعدی مثل مدل های جدید Makerbot و Cubify از اکسترودرهای خاص و اختصاصی خود استفاده می کنند و در صورت خرابی اکسترودر کاربر مجبور است کل اکسترودر را با قیمت بالایی تعویض کند! تهیه اکسترودر این مدل ها نیز با توجه شرایط ویژه کشورمان بسیار سخت است. شایان ذکر است که آسیب پذیر ترین قسمت پرینترهای سه بعدی اکسترودر و نازل آنها است که خرابی در آن امری طبیعی و اجتناب پذیر است!

settings

قطعات مصرفی اختصاصی

قطعات مصرفی اکثر پرینترهای سه بعدی خارجی خاص بوده و تهیه آنها در بازار ایران مشکل و دربعضی موارد غیر ممکن است! قطعاتی مثل ترمیستورها ، سنسورها ، صفحه ی داغ و … این امر باعث می شود تا در صورت از کار افتادن قطعه ی خاصی از چاپگر سه بعدی کاربر مجیور به تامین آن قطعه از طریق خارج از کشور شده و بعضا تهیه آن قطعه هفته ها یا ماه ها به طول بیانجامد!

پشتیبانی و خدمات پس از فروش را جدی بگیرید!

مکانیزم مناسب! قطعه باکیفیت

انتخاب مدل مناسب!

فهرست
×