پرینتر سه بعدی در ساخت نمونه اولیه

طراحی و ساخت

نمونه اولیه با

پرینتر سه بعدی

بدون نگرانی از هزینه های اضافی و در کمترین زمان ممکن یک مدل را بارها و بارها اصلاح کنید و با چاپگر سه بعدی بسازید.

با بهره گیری از قدرت چاپ سه بعدی، بهترین و کاربردی ترین محصول را با توجه به نیاز بازار طراحی کنید(ساخت نمونه اولیه). بارها و بارها محصول را تست کنید و با استفاده از آن صحیح ترین نیازسنجی بازار را انجام دهید و با بالاترین ضریب اطمینان به بازار ورود کنید.

ساخت نمونه اولیه محصول بسیار ساده تر و کم هزینه تر از قبل با استفاده از پرینتر سه بعدی در دسترس شماست. در نزدیک ترین محل ممکن، روی میزکارتان !

پیش تولید هر محصول را با آسودگی خیال به پرینتر سه بعدی بسپارید !

طراحان و مهندسین چگونه نمونه سازی را سرعت می بخشند؟

نمونه کانسپت با پرینتر سه بعدی

طراحی مفهومی اولیه

ابتدایی ترین ایده های ذهنی خود را از روی کاغذ به روی میزتان منتقل کنید. بارها و بارها بسازید تا مطمئن شوید همه چیز طبق میل شما است.

پرینتر سه بعدی ساخت نمونه اولیه

چک کردن شکل و طرح

سایزها، فرم ها و نسبت ها را بارها و بارها چک کنید تا موقعی که همه چیز درست باشد. هرگونه نقص طراحی را برطرف کنید.

نمونه سازی عملیاتی چاپگرهای سه بعدی

نمونه های عملیاتی

تناسب و عملکرد طراحیتان را بصورت کاملا حقیقی بررسی و تست کنید. تنظیمات نهایی طراحی را تقریبا بدون هیچگونه هزینه اضافی اعمال کنید.

شرکت صنعت سازان جهت ساخت نمونه اولیه (Prototype) محصولات جدید خود، پرینترهای سه بعدی را در واحد طراحی به کار گرفته است.

شرکت صنعت سازان بزرگترین تولید کننده وسایل و ظروف بلور و پلاستیکی آشپزخانه در ایران است که با ربع قرن سابقه با برند تجاری لیمون  پرینتر سه بعدی سی زان را بر گزید. این شرکت به دلیل دارا بودن بخشهای طراحی محصول، قالبسازی، تولید و کنترل کیفیت در زیر مجموعه خود، دارای تنوع فراوانی در سبد محصولات خود می باشد. از دیگر ویژگیهای این مجموعه، نوآوری در تولید محصولات جدید است که این امر به واسطه وجود یک واحد طراحی فعال و قوی  در جهت ساخت نمونه اولیه می باشد.
مهندس احدی از کارشناسان این شرکت درخصوص ضرورت استفاده از این دستگاهها می گوید: “ما اگر قصد داریم که صنعت مان پیشرفت کند و به جایی برسیم که بهتر از وضعیت کنونی اش باشد، باید کپی کاری را کنار بگذاریم و به طراحی و نوآوری روی بیاوریم.

این دستگاه (پرینتر سه بعدی) می تواند بزرگترین خدمت را به طراحی و نوآوری بکند چون چیزی وجود ندارد که شما از روی آن کپی کنید و مجبور هستید خودتان یک محصول جدید را طراحی کنید. برای اینکه عیب و ایرادهای این محصول را برطرف کنید نیاز دارید تا یک نمونه اولیه از آن را در اختیار داشته باشید. این دستگاه می تواند خیلی در این زمینه کمک کند. بنظر من این دستگاه می تواند در این مقطع خیلی به صنعت ما کمک کند.”

بهره گیری از قدرت پرینترهای سه بعدی

بهتر، سریعتر و ارزان تر – ببینید بقیه چطور این کار را کرده اند!

ساخت نمونه اولیه قفل هوشنمد

قفل هوشمند

مهندس محمد باغمیرانی و همکارش موفق به اختراع و ثبت نوعی قفل هوشمند شده است. این مخترع جوان در مسیر ساخت نمونه ای از دستگاه خود نیازمند ساخت بدنه برای آن می شود.

مدلسازی نمونه با چاپ سه بعدی

مدلسازی ریخته گری

مدلسازی بخشی از روند تولید به شمار می رود. در فرایند مدلسازی می توان با ساخت نمونه عینی، که اغلب در مقایس کوچکتر انجام می شود، ضمن بدست آوردن تجسم عینی از یک طرح یا مفهوم، به بررسی نقاط ضعف و قوت آن پرداخته و در جهت اصلاح یا تقویت آن گام برداشت.

پرینتر سه بعدی در صنایع پلاستیک

طراحی ظروف پلاستیک

گروه صنعتی کیانی بعنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ظروف پلاستیکی نگهداری مایعات در حجم ها و ابعاد مختلف به شمار می رود. این گروه توانسته با تمرکز بر روی این موضوع، مجموعه بزرگی از تولیدات مختلف را به مشتریان خود ارائه کند.

کدام تکنولوژی چاپ سه بعدی برای شما مناسب است؟

تکنولوژی FDM


تکنولوژی FDM  ـــــــــــ

چاپگرهای سه بعدی با تکنولوژی FDM با مواد اولیه از جنس ترموپلاستیک هستند. ارزانی مواد اولیه و دستگاه ، سهولت کاربرد و تنوع مواد اولیه از دلایلی است این تکنولوژی را به پرکاربردترین روش چاپ سه بعدی تبدیل کرده است. از تکنولوژی FDM جهت کارهای مدلسازی، نمونه سازی اولیه قبل از قالب گیری، مجسمه سازی، ریخته گری و نمونه های قطعات کاربردی مثل قطعات روبات های تحقیقاتی و … می توان استفاده کرد.

 

تکنولوژی PDM


تکنولوژی PDM  ـــــــــــ

در این تکنولوژی مواد اولیه خمیری شکل نظیر گل سفالگری، سرامیک و … به عنوان ورودی مواد در دستگاه استفاده می شود.

 این تکنولوژی جهت کارهای تحقیقاتی و استفاده و توسعه ی مواد اولیه جدید با ویژگی های منحصر بفرد مثل سرامیک های با خواص مختلف، خمیرهای میکس شده با پودرفلزات مختلف، بتن های با ویژگی های خاص و … کاربرد دارد.

 

تکنولوژی DLP


تکنولوژی DLP  ـــــــــــ

پرینترهای سه بعدی با این تکنولوژی از طریق تابش نور UV به رزین های فتوپلیمر قطعه ی مورد نظر را می سازند.

دقت بالای قطعات چاپ شده با این روش، این تکنولوژی را برای ساخت نمونه های ریز و دقیق صنعتی، قالب های ریخته گری طلا و جواهر، قالب ها و قطعات نهایی قابل استفاده در فرایندهای دندانپزشکی، ریخته گری دقیق (Investment Casting) و … قابل استفاده کرده است.

پشتیبانی

نیاز به مشاوره دارید؟
۵۶۸۲۳۲۸۰ – ۰۲۱

۰۹۰۱۳۳۸۶۴۵۳

اینستاگرام
واتساپ
تماس
فهرست
×