پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی http://sizan3dprinter.com فروش پرینتر سه بعدی Wed, 19 Sep 2018 18:57:48 +0000 fa-IR hourly 1 http://sizan3dprinter.com/wp-content/uploads/2015/07/sizan-favIcon-1-150x150.png پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی http://sizan3dprinter.com 32 32 نحوه نگهداری و ذخیره سازی فیلامنت پرینتر ۳ بعدی http://sizan3dprinter.com/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d9%86%da%af%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%88-%d8%b0%d8%ae%db%8c%d8%b1%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%81%db%8c%d9%84%d8%a7%d9%85%d9%86%d8%aa-%d9%be%d8%b1%db%8c%d9%86/ http://sizan3dprinter.com/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d9%86%da%af%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%88-%d8%b0%d8%ae%db%8c%d8%b1%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%81%db%8c%d9%84%d8%a7%d9%85%d9%86%d8%aa-%d9%be%d8%b1%db%8c%d9%86/#respond Sun, 02 Sep 2018 05:43:55 +0000 http://sizan3dprinter.com/?p=15811 آیا می دانستید که علت ناموفق بودن بخشی از چاپ های سه بعدی شما رطوبت موجود در فیلامنت است؟ این رطوبت بسیار اندک بوده و به چشم نمی آید بنابراین شاید شما علت را تنظیمات نادرست چاپگر یا طراحی اشتباه طرح چاپ بدانید اما در واقع علت اصلی رطوبت فیلامنت است. بعضی افراد سعی در...

نوشته نحوه نگهداری و ذخیره سازی فیلامنت پرینتر ۳ بعدی اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
آیا می دانستید که علت ناموفق بودن بخشی از چاپ های سه بعدی شما رطوبت موجود در فیلامنت است؟ این رطوبت بسیار اندک بوده و به چشم نمی آید بنابراین شاید شما علت را تنظیمات نادرست چاپگر یا طراحی اشتباه طرح چاپ بدانید اما در واقع علت اصلی رطوبت فیلامنت است.

پرینت سه بعدی خراببعضی افراد سعی در حل این مشکل با ایجاد راه حلی برای نگهداری فیلامنت سه بعدی دارند مانند خشک کن فیلامنت یا ظروف فیلامنت خاص. مشکل این راه حل ها بزرگی و مصرف انرژی بالا و یا پیشرفت آهسته و زمانبر آنهاست و از هزینه قابل ملاحظه آنها نیز نمی توان چشم پوشی کرد.

خوب ما راه حلی برای شما داریم: یک راه بسیار ساده و ارزان برای نگهداری فیلامنت شما بدون هیچ مشکلی استفاده از جاذب های رطوبتی است که به طور نامحدود قابلیت استفاده دارند به همین دلیل در این روش فیلامنت های شما کاملاً خشک می ماند و نیاز به جستجو برای یافتن فیلامنت مناسب نیست.

اگر شما رول فیلامنت را بی استفاده و بدون محافظت به مدت طولانی در کنار چاپگر رها کنید بعد از مدتی در طول چاپ مشکلاتی که ناشی از رطوبت است را خواهید دید. فیلامنت یک خاصیت ذاتی به نام هیدروکسی دارد که باعث جذب ملکولهای آب از محیط اطراف می شود.

 • نایلون اگر ۱۸ ساعت در معرض هوای محیط قرار گیرد با آب اشباع می شود یعنی حداکثر ظرفیت آن با ملکولهای آب جذب می شود، این وضعیت حتی با اختصاص فیلامنت PVA که برای ساپورت گذاری استفاده می شود و به سادگی در آب حل می گردد نیز بدتر می شود.
 • PVA به شدت هیدروکرومیک است و باید در جعبه محکم یا ظرف مخصوص نگهداری شود در غیر اینصورت آب زیادی از هوا جذب کرده که خروجی آن بی فایده است. نه تنها نایلون یا PVA بلکه PLA وABS نیز آب را از هوا جذب می کنند حتی اگر در کمترین میزان ممکن باشد.

اثرات جذب آب ممکن است به یک یا چند شکل زیر منجر شود:

افزایش تردی – افزایش قطر – فیلامنت حبابدار یا بخار اشباع شده تا پایان نهایی – ریزش فیلامنت و شکستن فیلامنت و غیره که همه منجر به افزایش عوارض در طول چاپ خواهد بود. شما این فاکتور را باید در نظر بگیرید که فیلامنتی که آب جذب می کند به دمای بالاتری برای اکسترود صحیح از دستگاه نیاز دارد.

سطح شدت این مشکلات شدیداً به نوع فیلامنت بستگی دارد. به عنوان مثال PET تقریباً تحت تاثیر رطوبت هوا نیست در حالی که نایلون خیلی سریع اشباع می شود و اگر به درستی نگهداری نشود امکان دارد باعث ایجاد مشکلات چاپ مانند ایجاد حباب شود.

بعضی از سازندگان قصد ساخت ظروف نگهداری و خشک کن فیلامنت مانند مخزن فیلامنت خشک یا نگهدارنده چند منظوره فیلامنت خشک و یا راه حلی برای چاپ با PVA محلول در آب را دارند.

نگران نباشید ما یک راه حل بسیار ساده و در عین حال موثر و ارزان ارائه می دهیم.

از کیسه خلاء استفاده کنید. توجه کنید فقط از کیسه هایی که شیر خلاء دارند و امکان خارج کردن هوا با جاروبرقی از آن وجود دارد را تهیه کنید. کیسه های خلاء برای نگهداری لباس ها و کتانی ها و از این قبیل موارد در یک محل روش کارآمدی هستند و در برابر آب، بوها، کپک، گرد و غبار و آفات از لوازم محافظت می کنند.

دقت کنید که شما می توانید از کیسه های خلاء که برای مسافرت در نظر گرفته می شود استفاده کنید. این کیسه ها از شیر هوای یک طرفه یکپارچه که باید به صورت دستی برای خروج هوا فشرده شود استفاده می کنند.کیسه خلاء فیلامنت پرینت سه بعدی

همچنین فقط کیسه های خلاء با خط زیپ دوبل را خریداری کنید زیرا آنها خلاء را بهتر از زیپ یک طرفه ساده حفظ می کنند. معمولاً یک بسته برای نگهداری فیلامنت شما کافی است. توصیه می کنیم کیسه های با کیفیت بالا را تهیه کنید زیرا دریچه های آنها بهتر است و پلاستیک استفاده شده از کیفیت بالاتری برخوردار است و احتمال ترک خوردگی در طول زمان و سوراخ شدن آن کمتر است.

با توجه به سایز انتخاب با شماست اما به منظور حفظ راندمان نگهداری فیلامنت، ما ترجیح می دهیم از کیسه های  cm 60*50 یا ۶/۱۹ تا ۶/۲۳ اینچ استفاده کنیم. معمولاً کیسه ها شفاف هستند و شما می توانید تشخیص دهید که چه فیلامنتی را در چه کیسه ای نگهداری می کنید. برچسب زدن فیلامنت ها نیز به شما در این کار کمک می کند.

نکته: زمانی که تمام هوا خارج از کیسه خلاء است شما به راحتی می توانید کیسه رول ها را در کوله پشتی خود جای دهید و یا حتی آنها را به صورت عمودی در جعبه یا قفسه برای مدت نامحدود ذخیره کنید.

سیلیگاژلایده استفاده از کیسه های خلاء برای نگهداری رول های فیلامنت زیاد کارآمد نیست زیرا آنها نمی توانند رطوبت زیادی را از هوای محیط جذب کنند. بنابراین خلاء در کیسه مطلق نیست. شما نیاز به راه حلی برای جذب رطوبت احتمالی باقی مانده دارید. ما توصیه می کنیم دانه های سیلیکاژل را به کیسه های خود اضافه کنید چون آنها در جذب رطوبت بسیار موثر هستند. شما می توانید بسته های سیلیکاژل آماده که امکان استفاده دوباره آنها بعد از خشک کردن در فر وجود دارد را تهیه کنید. اما عیب بزرگی که آنها دارند این است که به علت مات و غیر شفاف بودن بسته آنها، امکان داشتن زمان اشباع دانه ها با آب مشخص نیست و همچنین خرید آنها در تعداد کم با قیمت قابل قبول مشکل است.

ما راه حل بسیار دقیقتری را ترجیح می دهیم زیرا از سیلیکاژل با شاخص اشباع رطوبت استفاده می کنیم. سیلیکاژل یک آمورف ساخته شده از مصنوعی بسیار متخلخل است که از شاخص رنگ مناسب زیست محیطی استفاده می کند. بنابراین زمانی که دانه ها رطوبت را جذب می کنند رنگ آنها از زرد و نارنجی به سبز یا آبی تغییر می کند. دانه ها به طور معمول اگر در تماس با آب باشند فقط آبی رنگ می شوند. شاخص اشباع رطوبت شما باید فقط رنگ سبز باشد نه آبی. شما با استفاده از بعضی از بطری های شکسته با دیواره شفاف می توانید زمان تجدید دانه های سیلیکاژل را به راحتی تعیین کنید.

تعداد اندکی از این نوع شاخص رطوبت سیلیکاژل وجود دارد. مراقب باشید نوع ارزان آن که از آبی تیره به صورتی تغییر رنگ می دهد را نخرید زیرا آنها حاوی کلرید کبالت هستند؛ محصولی که با عامل بالقوه ایجاد سرطان در انسان ارتباط دارد و همچنین از مواد خطرناک مشخص شده در برخی کشورهاست. ما شیمیدان نیستیم اما ظاهراً شاخص رنگ در دانه های سیلیکاژل تغییر آن از نارنجی به سبز است که نوعی ماده رنگرزی کامپوزیت و بسیار بی خطر برای استفاده نسبت به کبالت کلراید است.

ویرایش: آیا می توان برنج را به جای سیلیکاژل جایگزین کرد؟ برنج ارزان است و به راحتی در دسترس قرار می گیرد، بله آن دارای خواص هیدروکرومیک است اما ما در برابر استفاده از برنج یک ماده خشک کننده را توصیه می کنیم زیرا خواص جذب سطحی آن را با سیلیکاژل تولید صنعتی نمی توان مقایسه کرد. اگر شما برنج را با سیلیکاژل مقایسه کنید می توانید بگویید که برنج ممکن است یک ماده خشک کن خفیف یا ضعیف باشد. اگر شما می خواهید فیلامنت در شرایط بسیار موثر خشک و نگهداری شود از سیلیکاژل استفاده کنید.

در حال حاضر ظرف مناسب برای ریختن دانه های سیلیکاژل در آن مهم است. هر ظرف شفاف با سوراخ کوچک، شکاف یا برش این کار را انجام می دهد زیرا دانه های سیلیکاژل می توانند رطوبت باقی مانده در کیسه خلاء را جذب کنند.

ما تصمیم گرفتیم ظرف مورد نیاز برای پروژه های کوچک خود را چاپ سه بعدی کنیم .شما می توانید این طرح را به عنوان یک جعبه خشک کن که در صورت نیاز می توانید آن را تغییر اندازه دهید و سپس آن را چاپ کنید استفاده کنید.

شما می توانید ظروف پلاستیکی با درپیچی مانند ظروف پلی پروپیلن با دیواره نازک و نرم که از ml 50 که اغلب در آزمایشگاه استفاده می شود یا برای نگهداری سکه، پیچ و غیره است تهیه کنید. سپس دریل خود را با مته mm 2 که برای چوب استفاده می شود و بسیار تیز و مناسب است مجهز کنید و تعداد زیادی سوراخ بر روی ظرف ایجاد کنید. در این صورت دانه ها به راحتی می توانند رطوبت باقی مانده را جذب کنند و حالا شما یک سیستم جذب رطوبت با شاخص اشباع آب دارید.

هنگاهی که دانه های شما از نارنجی به سبز تغییر می کنند بسته به سطح رطوبت فقط آنها را از ظرف خارج کرده و بر روی یک سینی پخت قرار دهید و اجازه دهید به مدت ۳ ساعت در c 120 در فر خشک شوند. بعضی از انواع سیلیکاژل ممکن است قابلیت خشک شدن با ماکرویو را داشته باشند اما ما آن را توصیه نمی کنیم. زمانی که آنها دوباره به رنگ نارنجی روشن درآمدند همه رطوبت دانه ها خشک شده و آنها آماده برای استفاده دوباره هستند.

گرانول

اگر فیلامنت شما در طی یک زمان مشخص در معرض هوا قرار داشته باشند به احتمال زیاد به طور عادی با رطوبت اشباع شده است. اگر شما مایل به تغییر بیش از حد سریع سیلیکاژل نیستند سعی کنید آن را در فر خشک کنید. اما شما باید آگاه باشید که این کار ممکن است مشکل ایجاد کند به خصوص اگر شما در دمای بالا فیلامنت را خشک کنید. زیرا ممکن است فیلامنت ها نرم و چسبناک شده یا ممکن است حتی یک رشته یکپارچه را با هم ترکیب کند. پس سعی نکنید زمان انجام عملیات را با تنظیم درجه حرارت بالاتر، کوتاهتر کنید.

توصیه های خاصی که ما بتوانیم در اینجا به شما برای درمان کوره ای فیلامنت ارائه دهیم وجود ندارد زیرا این تنظیمات به ماهیت ترموپلاستی که شما برای خشک کردن آن تلاش می کنید بستگی دارد. به عنوان یک قاعده کلی از یک اجاق گاز کوره ای یعنی اجاق به همراه فن استفاده کنید. جایی که فن ها هوا را به طور مساوی در سرتاسر اجاق پخش کنند. تنظیمات گرمای شما باید کم و بسیار اندک باشد. فقط در مورد پخت PLA که به اصطلاح دمای انتقال شیشه می گویند دما ۶۰-۶۵ درجه است به این معنی که به محض اینکه دمای فر شما به ۶۰ درجه می رسد خواص PLA از سخت و شکننده به نرم و لاستیکی مانند تغییر می کند.

بنابراین PLA واقعاً کاندید خوبی برای درمان کوره نیست مگر اینکه شما فر بسیار دقیقی داشته باشید. همچنین ما فیلامنت ها را برای بیشتر از یک ساعت درمان نمی کنیم زیرا سیلیکاژل در کیسه خلاء رطوبت باقی مانده را جذب می کند.

لطفاً اطمینان حاصل کنید که شما همیشه دمای انتقال حرارت شیشه را برای فیلامنت خود چک می کنید زیرا آنها به طور گسترده ای متفاوت هستند. ABS حدود C 100 و Taulmans T-glase حدود c 78 و پلی کربنات حدود c 150 . قبل از اینکه امتحان کنید به درستی خصوصیات فیلامنت خود را بررسی کنید و از آن اطمینان حاصل کنید. همه موارد ذکر شده با هدف دادن اطلاعات است.

توصیه بخش آخر: زمانی که فیلامنت، چاپش به پایان می رسد و آن را از محفظه گرما خارج می کنیم سر آن می تواند به شکل میخ یا نوعی جسم تیز باشد. با این وجود این میخ های تیز با دیواره نازک کیسه پلاستیکی با هم خوب مخلوط نمی شوند. بنابراین کیسه های خلاء به وسیله این چیزهای نوک تیز سریعاً سوراخ می شوند. بنابراین ما توصیه می کنیم بعضی گیره های فیلامنت را چاپ کنید زیرا آنها انعطاف پذیری – در هم آمیختگی و به ویژه برای حالت تیزی انتهای فیلامنت هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

نوشته نحوه نگهداری و ذخیره سازی فیلامنت پرینتر ۳ بعدی اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
http://sizan3dprinter.com/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d9%86%da%af%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%88-%d8%b0%d8%ae%db%8c%d8%b1%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%81%db%8c%d9%84%d8%a7%d9%85%d9%86%d8%aa-%d9%be%d8%b1%db%8c%d9%86/feed/ 0
مدلسازی حالت جامد سه بعدی http://sizan3dprinter.com/%d9%85%d8%af%d9%84%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%ad%d8%a7%d9%84%d8%aa-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%af-%d8%b3%d9%87-%d8%a8%d8%b9%d8%af%db%8c/ http://sizan3dprinter.com/%d9%85%d8%af%d9%84%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%ad%d8%a7%d9%84%d8%aa-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%af-%d8%b3%d9%87-%d8%a8%d8%b9%d8%af%db%8c/#respond Sun, 02 Sep 2018 05:20:24 +0000 http://sizan3dprinter.com/?p=15805 به عنوان مفهومی برای مدلسازی حالت جامد سه بعدی و نمونه سازی سریع، همچنان آنچه که تاثیر بیشتری را برای مصرف کننده ایجاد می کند و کسب و کارهای کوچک برای تولید محصولات را بهبود می بخشد، رشد و تکامل است. اگر یک محصول جدید توسط کسب و کار مشتری مورد نیاز باشد فایل CAD...

نوشته مدلسازی حالت جامد سه بعدی اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
به عنوان مفهومی برای مدلسازی حالت جامد سه بعدی و نمونه سازی سریع، همچنان آنچه که تاثیر بیشتری را برای مصرف کننده ایجاد می کند و کسب و کارهای کوچک برای تولید محصولات را بهبود می بخشد، رشد و تکامل است. اگر یک محصول جدید توسط کسب و کار مشتری مورد نیاز باشد فایل CAD محصول را خریداری و سپس آپلود کرده و مدلسازی حالت جامد سه بعدی آن را می توان تولید نمود.

پرینت سه بعدی مدلشاید یک دستگیره ABS پلاستیکی نیاز به جابه جایی یا تجدید نظر جدید برای مصرف کننده داشته باشد. مدل سازی حالت جامد سه بعدی توانایی تولید نسخه، مدل و یا نمونه اولیه را به سرعت و به آسانی فراهم می کند. پیشرفت در مواد ساختمانی با پتانسیل تقریباً نامحدود برای محصولات امکان استفاده از تکنولوژی مدلسازی حالت جامد سه بعدی را فراهم می سازد.

 

 

 

نرم افزار مدلسازی حالت جامد سه بعدی:

تکنولوژی مدلسازی حالت جامد سه بعدی در مرز افزایش دسترسی به محصول برای همگان است. این تکنولوژی که فقط توسط صنایع تولیدی استفاده می شود اکنون برای استفاده عمومی و نه فقط برای تولید کنندگان بزرگ در دسترس است. مدلسازی حالت جامد سه بعدی توانایی های بالقوه ای را برای تکنیک های تولید فراهم می کند که توسط افراد معمولی مورد استفاده قرار می گیرد. فقط تصور کنید که شما یک فن شکسته را در رایانه خود دارید و شما مجبور نیستید آن را از دیگران خریداری کنید، سوال پس چه کاری باید بکنید؟ با تکنولوژی مدلسازی حالت جامد سه بعدی شما می توانید یک نسخه دقیق از قسمت مورد نیاز تولید کنید و پس از تولید آن را جایگزین قطعه قدیمی خود کنید.

مدلسازی حالت جامد سه بعدی می تواند تکنولوژی نمونه برداری را در برنامه های مختلف اعمال کند. نرم افزار طراحی کامپیوتری برای تکنولوژی مدلسازی حالت جامد مورد استفاده قرار می گیرد که به چاپگر سه بعدی برای ساخت لایه های مدل بر روی هم به صورت لایه لایه بر روی یک پلت فرم کمک می کند تا تولید دقیق با توجه به مشخصات معین انجام شود.

هر فردی ممکن است اسباب بازی یا وسیله ای داشته باشد که نیاز به تعمیر یا جایگزینی دارد این قطعات می توانند جایگزین شوند زیرا تکنولوژی مدل سازی حالت جامد سه بعدی یک وسیله جدید یا فقط قطعه ای را که نیاز به تعمیر دارد تولید می کند. مدلسازی حالت جامد سه بعدی همراه با چاپگرهای سه بعدی مجموعه ای کامل از گزینه ها را در اختیار مصرف کنندگان می گذارد تا در طراحی و ساخت محصولاتی که می خواهند آنها را بخرند همکاری داشته باشند. به دلیل استفاده از مدلسازی حالت جامد سه بعدی مصرف کنندگان مجبور نیستند محصولات را در رنگ ها و طرح هایی که نمی خواهند یا نیاز ندارند خریداری کنند. مدل سازی حالت جامد سه بعدی در نهایت اختیاراتی مانند شخصی سازی، طراحی و ساخت بسیاری از محصولات توسط فردی که آنهارا خریداری می کند ارائه می دهد.

مزایای مدلسازی حالت جامدسه بعدی:

استفاده از مدل حالت جامد سه بعدی برای کسب و کار نیز یکی از برنامه های کاربردی برای تکنولوژی مدلسازی حالت جامد سه بعدی است. در این برنامه در کسب و کار کوچک محصول سفارشی مصرف کننده را با خرید یا دانلود یک بسته نرم افزاری به نام CAD با طرح مورد نظر و دقیقاً با مشخصات ذکر شده توسط مشتری، با یکی از پرینترهای مدلسازی حالت جامد سه بعدی، شروع به تولید مورد سفارشی برای خریدار می کنیم.

مدلسازی حالت جامد سه بعدی گزینه هایی از قبیل سفارشی کردن رنگ و مواد محصول برای مصرف کننده با یک برنامه مدلسازی سه بعدی را در دسترس قرار می دهد. در کوتاه مدت می توان یک محصول سفارشی برای مصرف کننده آماده کرد تا در کوتاه ترین زمان استفاده کند. به عنوان مثال به یک هدیه فکر کنید که زمانی که در فروشگاه هستید ساخته شود و امکان دسترسی به آن در همان زمان باشد. با این تکنولوژی این امکان وجود دارد.

نوشته مدلسازی حالت جامد سه بعدی اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
http://sizan3dprinter.com/%d9%85%d8%af%d9%84%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%ad%d8%a7%d9%84%d8%aa-%d8%ac%d8%a7%d9%85%d8%af-%d8%b3%d9%87-%d8%a8%d8%b9%d8%af%db%8c/feed/ 0
پرینت سه بعدی و خدمات نمونه سازی سریع http://sizan3dprinter.com/%d9%be%d8%b1%db%8c%d9%86%d8%aa-%d8%b3%d9%87-%d8%a8%d8%b9%d8%af%db%8c-%d9%88-%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d9%86%d9%85%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b3%d8%b1%db%8c%d8%b9/ http://sizan3dprinter.com/%d9%be%d8%b1%db%8c%d9%86%d8%aa-%d8%b3%d9%87-%d8%a8%d8%b9%d8%af%db%8c-%d9%88-%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d9%86%d9%85%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b3%d8%b1%db%8c%d8%b9/#respond Sun, 02 Sep 2018 05:10:47 +0000 http://sizan3dprinter.com/?p=15799 در حال حاضر ما پیشرفت های روزانه در زمینه تکنولوژی را شاهد هستیم. به عنوان یک نتیجه مراحل توسعه و طراحی در توسعه محصول را می توان با دقت و یکباره انجام داد. امروزه آماده سازی نمونه های اولیه می تواند در سریع ترین زمان انجام شود. خدمات نمونه سازی اولیه سریع همچنین مشتریان را...

نوشته پرینت سه بعدی و خدمات نمونه سازی سریع اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
در حال حاضر ما پیشرفت های روزانه در زمینه تکنولوژی را شاهد هستیم. به عنوان یک نتیجه مراحل توسعه و طراحی در توسعه محصول را می توان با دقت و یکباره انجام داد.

امروزه آماده سازی نمونه های اولیه می تواند در سریع ترین زمان انجام شود. خدمات نمونه سازی اولیه سریع همچنین مشتریان را قادر می سازد تا در طراحی های کوچک در قالب امور مالی کوچک شرکت کنند. یکی از آخرین پروتکل های پیشرفت سریع، نمونه سازی اولیه سریع سه بعدی است. هر یک از خدمات نمونه اولیه نقاط قوت و ضعف خود را در رابطه با مواد مورد استفاده و بسیاری جنبه های دیگر دارد.

نمونه سازی سه بعدی سریع توسط بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان برای ساخت نمونه اولیه محصول و آزمایش عملکرد نمونه های تولید شده قابل قبول و پذیرفته شده است.

نمونه سازی سریع

اطلاعات توسط آزمایش نمونه تولید شده به دست می آید و سپس برای ارتقاء نمونه اولیه استفاده می گردد. پیشرفت و شفافیت در نمونه اولیه محصول به تیم ارتقاء محصول انگیزه برای کارایی و کارآمدی بیشتر می بخشد که برای تولید آن، مهندسان محصول نیز در تولید محصول نهایی با کمترین هزینه درگیر می شوند.

خدمات نمونه سازی اولیه سریع سه بعدی نه تنها به شرکت کمک می کند تا در زمان صرفه جویی کند بلکه باعث صرفه جویی در هزینه نیز می گردد.

خدمات نمونه سازی اولیه سریع جهان را با خدمات طراحی محصول آشنا کرده و همچنین جنبه جدیدی را در مرحله توسعه محصول ارائه داده است. ریسک مربوط به چاپ سه بعدی لیزریمرحله طراحی به میزان مشخصی به حداقل رسیده است و با کمتر شدن ریسک، هزینه های مربوط به نمونه سازی محصول نیز به حداقل می رسد. نمونه اولیه طراحی شده می تواند از طریق یک سرویس نمونه سازی اولیه مورد آزمایش قرار گیرد و سپس می توان آن را ارتقاء داد. بنابراین این خدمات نمونه سازی با پیشرفت جدید در زمینه طراحی محصول مطرح شده است.

سرعت یکی دیگر از ویژگی های خدمات نمونه سازی اولیه سریع است و با معرفی نمونه سازی سه بعدی آن حتی بهتر نیز شده است. در چنین دنیای رقابتی به دست آوردن تکنولوژی جدید قبل از رقبا ضروری است و خدمات نمونه سازی اولیه سریع یک گزینه عالی برای انجام این کار است. همچنین آن دسته از شرکت هایی که در شرایط سخت مالی هستند این نوع سرویس های نمونه اولیه به آنها کمک خواهد کرد تا از ورشکستگی نجات یابند.

امروز با گذشت هر دقیقه تعدادی از محصولات تولید شده در سر تا سر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. این چاپگرهای سه بعدی سریع با تکنولوژی نمونه سازی اولیه به تولید کنندگان کمک می کنند تا طرح ها و مدل های محصولات آینده خود را ارائه دهند.

اگر شما نیاز به مدل های سه بعدی  برای محصول خود دارید پس نمونه سازی اولیه سه بعدی سریع برای شما راه حل مناسبی است.

نوشته پرینت سه بعدی و خدمات نمونه سازی سریع اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
http://sizan3dprinter.com/%d9%be%d8%b1%db%8c%d9%86%d8%aa-%d8%b3%d9%87-%d8%a8%d8%b9%d8%af%db%8c-%d9%88-%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d9%86%d9%85%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%b3%d8%b1%db%8c%d8%b9/feed/ 0
فناوری و نوآوری چاپگر سه بعدی http://sizan3dprinter.com/%d9%81%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%b1%db%8c-%d9%88-%d9%86%d9%88%d8%a2%d9%88%d8%b1%db%8c-%da%86%d8%a7%d9%be%da%af%d8%b1-%d8%b3%d9%87-%d8%a8%d8%b9%d8%af%db%8c/ http://sizan3dprinter.com/%d9%81%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%b1%db%8c-%d9%88-%d9%86%d9%88%d8%a2%d9%88%d8%b1%db%8c-%da%86%d8%a7%d9%be%da%af%d8%b1-%d8%b3%d9%87-%d8%a8%d8%b9%d8%af%db%8c/#respond Sun, 02 Sep 2018 04:38:37 +0000 http://sizan3dprinter.com/?p=15790 چاپ سه بعدی که به عنوان تکنولوژی نمونه سازی اولیه شناخته شده است، فرآیند طراحی است که در آن با برنامه نویسی کامپیوتر امکان ایجاد یک مدل سه بعدی را از طریق لایه بندی مواد ساختاری هدایت می کند و مهندسان، طراحان و تکنسین ها از تولید نمونه های پیشرفته بهره مند می شوند. به...

نوشته فناوری و نوآوری چاپگر سه بعدی اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
چاپ سه بعدی که به عنوان تکنولوژی نمونه سازی اولیه شناخته شده است، فرآیند طراحی است که در آن با برنامه نویسی کامپیوتر امکان ایجاد یک مدل سه بعدی را از طریق لایه بندی مواد ساختاری هدایت می کند و مهندسان، طراحان و تکنسین ها از تولید نمونه های پیشرفته بهره مند می شوند. به تازگی فناوری های جدید تولید شده است که مزایای بسیاری برای کسانی که نیاز به تکنولوژی نمونه اولیه سریع دارند ایجاد می کند.

امروزه پرینترهای سه بعدی سریع تر، راحت تر و ارزان تر از فناوری های قبلی تولید می شوند. چاپ سه بعدی همچنین نیاز به ابزارگران و متخصصان ماهر را برای تولید نمونه های اولیه کم کرده و این فرآیند را ارزان تر و مطلوب تر ساخته است.

چاپ سع بعدی مراحل

تکنولوژی چاپگر سه بعدی:

تکنولوژی چاپگرهای سه بعدی بسیار ساده و قابل درک است. نرم افزار طراحی کمکی کامپیوتری CAD یک نازل جوهر افشان را هدایت می کند تا مقادیر کمی از مواد را در لایه ها برای چاپ یک مدل سه بعدی بریزد. در واقع تقریباً مانند ساخت یک قلعه شن و ماسه در ساحل با اضافه کردن لایه بر روی لایه، نرم افزار CAD قادر به محاسبه طول و عرض و ارتفاع مورد نیاز از مشخصات طراحی و هدایت روند به اتمام رساندن مدل سه بعدی است.

نمونه اولیه سنتی از بلوک های جامد مواد ساخته می شد تا زمانی که مدل تولید شود دوام داشت اما با استفاده از تکنولوژی امروز از مدل ساخته شده از زمان تولید تا مدت ها بعد قابل استفاده خواهد بود. البته پیچیدگی طرح ها و مواد مورد استفاده بر روی زمان مورد نیاز برای تولید نمونه های فردی سه بعدی تاثیر خواهد گذاشت.

نیازهای چاپی فردی متفاوت خواهد بود و بنابراین مواد مورد استفاده در نمونه اولیه نیز متفاوت خواهد بود. در نمونه سازی اولیه سریع موادی که استفاده می شود عبارتند از گچ، رزین، پلیمرهای پیشرفته انتخاب مواد طراحی به دوام، طول عمر و پیچیدگی مدل مورد نیاز بستگی دارد، تکنیک های مدل سازی رسوب با استفاده از پلیمرهای مایع از انژکتور برای ایجاد مدل ها استفاده می شود.

در این فرآیند، چاپگر سه بعدی فتوپلیمرها را به صورت لایه ای به یک پلتفرم پایه تزریق می کند و سپس مواد با نور ماورای بنفش خشک می شوند. تکنیک های چاپ جوهر افشان متفاوتند زیرا آنها از گرانولی مانند گچ، پودر و نشاسته ذرت (PLA) که با یک نوع چسب ترکیب شده استفاده می کنند تا یک نمونه اولیه سه بعدی تولید کنند.

 

مزایای چاپگر سه بعدی:

تکنولوژی جدید چاپ سه بعدی مزایایی را در زمینه های سرعت، هزینه و سادگی تولید می کند. تکنسین ها، مهندسین و طراحان می توانند از چاپ سه بعدی در مراحل مفهومی طراحی استفاده کنند. یک نمونه سازی اولیه سریع فرآیند طراحی را با ارائه یک مدل سه بعدی طراحی بهبود می بخشد. داشتن یک مدل واقعی برای دیدن و دستکاری در مراحل مختلف فرایند طراحی می تواند به طراحان و مهندسان برای تسهیل اصلاح نمونه های پرینت و اتمام پروژه کمک کند.

همچنین برخلاف برخی از تکنیک های پیشین نمونه سازی، چاپ سه بعدی این مزیت را دارد که مواد شیمیایی سمی را در فرایند، تولید نمی کند و در طول فرایند از هیچ سمی استفاده نمی کند. مزیت دیگری که استفاده از تکنولوژی نمونه سازی سریع دارد؛ حذف مواد اضافی تولید شده در طول فرآیند چاپ است. مزایای استفاده از چاپ سه بعدی عبارتند از: کاهش هزینه ها، کارایی و ایمنی، همانطور که نوآوری های جدید در تکنولوژی چاپ سه بعدی ایجاد شده است مزایای دیگری نیز ایجاد خواهد شد.

نوشته فناوری و نوآوری چاپگر سه بعدی اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
http://sizan3dprinter.com/%d9%81%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%b1%db%8c-%d9%88-%d9%86%d9%88%d8%a2%d9%88%d8%b1%db%8c-%da%86%d8%a7%d9%be%da%af%d8%b1-%d8%b3%d9%87-%d8%a8%d8%b9%d8%af%db%8c/feed/ 0
پرینترهای سه بعدی در صنعت http://sizan3dprinter.com/%d9%be%d8%b1%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%87-%d8%a8%d8%b9%d8%af%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa/ http://sizan3dprinter.com/%d9%be%d8%b1%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%87-%d8%a8%d8%b9%d8%af%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa/#respond Sat, 01 Sep 2018 09:43:07 +0000 http://sizan3dprinter.com/?p=15780 اهداف پرینتر های سه بعدی: پرینترهای سه بعدی هنوز در مرحله تکامل خود هستند و به طور منظم نوآوری ها در زمینه تکنولوژی چاپ سه بعدی را معرفی می کنند. با این حال این دستگاه ها در زمان کوتاهی در زمینه های مختلف پدیدار شدند. درست همان زمان که رشد شدید چاپگرهای سه بعدی را...

نوشته پرینترهای سه بعدی در صنعت اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
اهداف پرینتر های سه بعدی:

پرینترهای سه بعدی هنوز در مرحله تکامل خود هستند و به طور منظم نوآوری ها در زمینه تکنولوژی چاپ سه بعدی را معرفی می کنند. با این حال این دستگاه ها در زمان کوتاهی در زمینه های مختلف پدیدار شدند. درست همان زمان که رشد شدید چاپگرهای سه بعدی را از سال ۲۰۰۳ شاهد بودیم. بنابراین دقیقاً اهداف چاپگرهای سه بعدی چیست؟ یا چرا آنها از محبوبیت بالایی برخوردار هستند؟ پاسخ به هر دوی این سوالات را تنها با نگاه به برخی از صنایع که در آنها پرینتر سه بعدی مفید است می توان دریافت کرد.

 

چاپگرهای سه بعدی در صنعت دفاعی:پرینتر سه بعدی در صنایع نظامی

چاپگرهای سه بعدی به نوعی در صنایع دفاعی مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی این صنعت نیازمند مدل های چند منظوره سه بعدی است. شرکت هایی که در این بخش فعالیت می کنند نیازمند انواع مختلفی از مدل های سه بعدی متفاوت با ابعاد مختلف و خواص فیزیکی به منظور انجام شبیه سازی و آزمایش بر روی آنها هستند.

در بسیاری از موارد مدل ها باید با مواد کامپوزیتی ساخته شوند که می تواند با پرینترهای سه بعدی مجهز گردد. مواد مورد استفاده در مدل های صنایع دفاعی باید غیر قابل نفوذ به وسیله هوا و آب باشند و همچنین در بعضی از موارد باید مقاوم در برابر ضربه نیز باشند.

 

 

 

چاپگرهای سه بعدی برای صنعت پزشکی:پرینتر سه بعدی در پزشکی

چاپگرهای سه بعدی در صنعت پزشکی مفید هستند. آنها در بسیاری از زمینه های خاص پزشکی مانند ارتوپدی، دندانپزشکی، شنوایی و … استفاده می شوند. چاپگرهای سه بعدی می توانند مدل هایی را با استفاده از مواد سازگار با محیط زیست ایجاد کنند تا بتوانند نیازهای کارشناسان پزشکی را تامین نمایند.

 

 

 

 

 

پرینترهای سه بعدی در صنعت دندانپزشکی:

دندانپزشکی دیجیتال پیش از این بخش مهمی از این حرفه را تشکیل داده است. در اصطلاح ساده تر؛ دندانپزشکی دیجیتال استفاده از CAD و همچنین اتوماسیون CAM در مدل های کسب و کار آزمایشگاه های دندان است که موجب صرفه جویی در وقت و کار دستی می شود و همچنین دقت و کیفیت قطعات دندان را بهبود می بخشد. پرینترهای سه بعدی قلب این دیجیتال سازی را تشکیل می دهند زیرا آنها اجازه می دهند آزمایشگاه ها برای دستیابی به دقت زیاد در تولید قطعات دندان آزمایش های بسیاری انجام دهند. چاپگرهای سه بعدی به سرعت می توانند انواع مدل های دقیق از پل ها، تاج ها، مدل های سنگ و دیگر لوازم ارتودنسی را تولید کنند. این پرینترها نیاز به ساخت دستی لوازم دندانپزشکی ندارند و به آزمایشگاه ها اجازه می دهند تا تمرکز خود را بر عملکرد اصلی خودشان متمرکز کنند.

 

 

 

پرینتر سه بعدی در صنعت جواهرات:

صنعت جواهرات نیز نیاز به نمونه های اولیه طراحی دارد و چاپگرهای سه بعدی برای این منظور به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته اند. مدل های سه بعدی مورد نیاز این صنعت باید سه فاکتور برای تطابق با محصول مورد نظر را داشته باشند. اولین عامل، جزئیات دقیقی از طراحی است که باید به طور دقیق در نمونه اولیه نمایش داده شود. از آنجا که جزئیات معمولاً بسیار کوچک هستند، تکنولوژی چاپ سه بعدی می تواند این دقت را ایجاد کند. عامل دوم صافی سطح است که برای زیبایی محصول لازم است و پس از پردازش انجام می شود. عامل سوم و نهایی مورد نیاز از مدل های سه بعدی، تحمل محصول است. مدل های نمونه اولیه معمولاً بسیار کوچک هستند و شامل جزئیات پیچیده ای هستند که به طور کامل با طراحی CAD مقایسه می شوند. این ممکن است قدرت مدل را به خطر بیاندازد مگر اینکه توسط یک چاپگر قابل اعتماد سه بعدی ساخته شود.

نوشته پرینترهای سه بعدی در صنعت اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
http://sizan3dprinter.com/%d9%be%d8%b1%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%87-%d8%a8%d8%b9%d8%af%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa/feed/ 0
تاثیر طراحی و تنظیمات چاپ بر استحکام مدل در چاپ سه بعدی http://sizan3dprinter.com/%d8%aa%d8%a7%d8%ab%db%8c%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%88-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%da%86%d8%a7%d9%be-%d8%a8%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ad%da%a9%d8%a7%d9%85-%d9%85%d8%af/ http://sizan3dprinter.com/%d8%aa%d8%a7%d8%ab%db%8c%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%88-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%da%86%d8%a7%d9%be-%d8%a8%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ad%da%a9%d8%a7%d9%85-%d9%85%d8%af/#respond Wed, 25 Jul 2018 05:42:10 +0000 http://sizan3dprinter.com/?p=15727 در این مقاله قصد داریم به یک طرح کاربردی برای پرینتر سه بعدی بپردازیم. در واقع چگونگی به کارگیری خواص مواد چاپ سه بعدی برای به حداکثر رساندن دوام طرح کاربردی را شرح می دهیم. با بررسی انجام شده به این نتیجه رسیده ایم که نیاز به اطلاعات درباره چگونگی طراحی و آماده سازی مدل...

نوشته تاثیر طراحی و تنظیمات چاپ بر استحکام مدل در چاپ سه بعدی اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
در این مقاله قصد داریم به یک طرح کاربردی برای پرینتر سه بعدی بپردازیم. در واقع چگونگی به کارگیری خواص مواد چاپ سه بعدی برای به حداکثر رساندن دوام طرح کاربردی را شرح می دهیم. با بررسی انجام شده به این نتیجه رسیده ایم که نیاز به اطلاعات درباره چگونگی طراحی و آماده سازی مدل سه بعدی برای چاپ بسیار ضروری است، به همین دلیل می خواهیم درباره چگونگی تنظیمات موثر اسلایسر برای رسیدن به استحکام موثر شی نیز صحبت کنیم.

 • آنچه شما یاد می گیرید:
 1. چگونگی تاثیر پارامترهای تراکم و لایه های بیرونی بر استحکام شی.
 2. چگونگی تکرار تنظیمات تراکم و لایه های بیرونی به منظور رسیدن به بهترین طراحی برای درخواست داده شده.
 3. بررسی علت اینکه چرا تراکم کمتر می تواند بیشتر خم شود اما سریعتر می شکند.

طراحی شی کاربردی که به صورت سه بعدی چاپ می شود معمولاً شامل توجه به استحکام مورد نیاز و یا دوام شی پایانی است. به غیر از طراحی کلی و جهت گیری چاپ، کنترل یا مشخصات فرآیند چاپ، خود نگرانی اصلی طراح است.

مشخصات فرآیند چاپ باید دقیق باشد تا به چنین سوالاتی پاسخ داده شود مانند:

 • چه مواد یا فرآیند هایی می تواند بخشی از آن چاپ شود؟
 • چه مقدار یا چه نوع تراکمی نیاز دارید؟
 • پارامترهای قابل قبول برای ضخامت لایه بیرونی، ارتفاع لایه و عرض نازل چیست؟

نیاز به این موارد و دیگر فاکتورها برای آماده کردن راهنمایی برای جهت دادن و هدایت کاربر نهایی است. البته برای پاسخ به این سوال که چگونه پارامترهای بخش استحکام و اسلایس می توانند پرینت را تحت تاثیر قرار دهند نیز می باشد.

چگونگی تاثیر پارامترهای تراکم و لایه های بیرونی بر استحکام شی:

در این مقاله برخی نتایج تجربی برای آزمون را ارایه می دهیم که از روی آن می توان نتایج کلی را به دست آورد توجه داشته باشید که شکل کلی و کاربردی یک شی در چگونگی نفوذ و پارامترهای تراکم و لایه های بیرونی استحکام شی خیلی موثر است. این آزمایش ها تنها به عنوان دستورالعمل و نقطه شروع به کار هستند و همچنین در اشیا بحرانی، طراحان لازم است که در آزمایشات خود دامنه قابل قبول برای چاپ پارامترها را تعیین و مشخص کنند.

برای آزمایش از میله ۶ میلی متری استاندارد با ظرفیت حمل بار تا نقطه شکست و همچنین یک سطل پلاستیکی که درون آن یک خط کش مدرج وجود دارد و با آب پر می شود استفاده می کنیم.

برای آزمون مجموع ۴ میله حمل بار از یک مدل اما هر کدام با تنظیمات مختلف اسلایس تهیه شده است. پارامترها برای هر میله میانگین هستند سه میله با لایه بیرونی ۰٫۷ و درصد تراکم خطی ۲۵% ، ۵۰% ، ۷۵ % و یک میله با لایه بیرونی ۰۵ /۱ و تراکم ۲۵ % برای مقایسه تهیه شده اند.


 

 

قراردادن دو طرح در آزمون :

بار میله ها با پلت فرم آزمون و بار متغیر با استفاده از سیم فولادی ثابت می شوند. بار به انتهای ثابت نشده و بدون پشتیبان میله آویز می شود. بارگیری با اضافه کردن آب به سطل انجام می گردد. با افزایش بار، سطح میله به نقطه شکست می رسد. اندازه گیری تقریبی بار با براورد رزلوشن ۸ / ۱ بوده است. حالت های شکست عموماً در تنش با شروع حالت در پوسته بالایی انتظار می رود که به شکل شکاف رو به پایین منتشر شود.

از آزمایش به این نتیجه رسیدیم که ضعیف ترین ظرفیت بار قبل از شکست در میله با لایه بیرونی ۷ mm و تراکم ۲۵% بوده است. این مشخصه به این نکته اشاره دارد که برای رسیدن به افزایش استحکام و انعطاف پذیری در این نوع پرینت به ساختار شی بستگی دارد یعنی کم کردن تراکم، انعطاف بیشتری در قطعات ایجاد می کند در حالی که تراکم زیاد، استحکام قطعات را زیاد می کند.

همان طور که انتظار داشتیم آزمون نشان داد که افزایش در استحکام به عنوان افزایش در تراکم با افزایش بین ۲۵ تا ۵۰ درصد بوده است. با افزایش بین ۵۰ و ۷۰ درصد تراکم، درصد ضریب اطمینان کمتر می شود اما هنوز هم قابل توجه است.

 

نتایج آزمون که حاصل مشاهدات تجربی است نشان می دهد که چگالی تراکم مهم است زیرا بخشی از قدرت شی را تشکیل می دهد و در حدود ۵۰% جایی است که نقطه شروع شکست است.

اطلاعات دقیق و بهینه تراکم بر اساس بخشی از علم هندسه می باشد. لذا الگوی تراکم و جهت بار اینگونه اند. اگر بخشی از چاپ سه بعدی شما مجبور به تحمل تنش یا فشار بار در محور z باشد احتمالاً از چگالی تراکم بسیار بالاتری برخوردار است. از مشاهدات جالب توجه این بود که قطعات با تراکم کمتر و سبکتر قابلیت خم شدن بیشتری قبل از شکست را دارند حتی اگر آنها در بارهای سبکتر هم شکسته شوند.

در میان راه های بسیاری که طراح می تواند بر روی استحکام نهایی یک شی تاثیر بگذارد کنترل فرآیند چاپ به طور مستقیم موثر است چون امکان دارد کاربر فایل Stl را با مشخصات مختلف برای هر فرآیند اسلایس بگیرد و نتایج مختلفی حاصل شود به همین علت هنگام طراحی اشیا برای ابزار مهم است که مشخصات پردازش و چاپ دقیق ارایه شود و با فایل های مدل همخوانی داشته باشد.

نوشته تاثیر طراحی و تنظیمات چاپ بر استحکام مدل در چاپ سه بعدی اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
http://sizan3dprinter.com/%d8%aa%d8%a7%d8%ab%db%8c%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%88-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-%da%86%d8%a7%d9%be-%d8%a8%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ad%da%a9%d8%a7%d9%85-%d9%85%d8%af/feed/ 0
نخستین فب لب دانشگاه های فنی حرفه ای کشور راه اندازی می شود http://sizan3dprinter.com/%d8%a7%d9%88%d9%84%db%8c%d9%86-%d9%81%d8%a8-%d9%84%d8%a8-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%81%d9%86%db%8c-%d8%ad%d8%b1%d9%81%d9%87-%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1/ http://sizan3dprinter.com/%d8%a7%d9%88%d9%84%db%8c%d9%86-%d9%81%d8%a8-%d9%84%d8%a8-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%81%d9%86%db%8c-%d8%ad%d8%b1%d9%81%d9%87-%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1/#respond Sat, 07 Jul 2018 10:35:37 +0000 http://sizan3dprinter.com/?p=15689 نوشته نخستین فب لب دانشگاه های فنی حرفه ای کشور راه اندازی می شود اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>

دانشکده شهید رجایی کاشان که از جمله واحدهای دانشگاه فنی و حرفه ای کشور است ، کاندیدای افتتاح نخستین فب لب دانشگاه های فنی و حرفه ای کشور می باشد.

در این فب لب و در گام نخست دستگاه های پرینتر سه بعدی مستقر می شود. مقرر شده تا در صورت پیشرفت کار و نیز تامین بودجه، مراحل تجهیز فب لب یادشده با سایر دستگاههای تولید دیجیتال از قبیل دستگاههای برش لیزری و نیز ماشین های سی ان سی هم انجام شود.

مراکز ساخت و تولید دیجیتال که به فب لب (FabLab) مشهورند، محلی برای تجربه طراحی، ساخت و تولید به روش و با ابزارهای دیجیتال است. در این مراکز، مرحله طراحی اشیا به کمک رایانه انجام می شود و توسط نرم افزارهای تخصصی امکان شبیه سازی جسم یا دستگاه، قبل از تولید، وجود دارد. در مرحله بعد با استفاده از ابزارهای مختلفی که در ارتباط با رایانه هستند و امکان ساخت و تولید طرح ایجاد شده توسط رایانه را مقدور می سازند، مرحله تولید صورت می گیرد.

دانشگاه های فنی و حرفه ای به دلیل رسالت خود مبنی بر آموزش کاربردی و عملی به دانشجویان، گزینه مناسبی برای برپایی فب لب ها هستند. دانشجویان در این مراکز می توانند ضمن یادگیری مبانی علمی، کار با نرم افزارهای تخصصی و نیز تجهیزات ساخت و تولید دیجیتال را تجربه کنند. همچنین امکان تبادل تجربیات با یکدیگر در قالب پروژه های عملی ساخت را هم خواهند داشت.

شرکت سی زان پردازش کویر، ضمن تجهیز این فب لب به دستگاههای پرینتر سه بعدی خود، عهده دار تدوین سرفصلهای آموزشی و نیز تعریف پروژه های عملی مرتبط نیز شده است.

نوشته نخستین فب لب دانشگاه های فنی حرفه ای کشور راه اندازی می شود اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
http://sizan3dprinter.com/%d8%a7%d9%88%d9%84%db%8c%d9%86-%d9%81%d8%a8-%d9%84%d8%a8-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%81%d9%86%db%8c-%d8%ad%d8%b1%d9%81%d9%87-%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1/feed/ 0
راهنمای گام به گام استفاده از برنامه ۱,۲,۳D و چاپ به وسیله Sculpteo http://sizan3dprinter.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%db%8c%da%a9-%d8%ad%d9%84%d8%b2%d9%88%d9%86-%d8%a8%d9%87-%da%a9%d9%85%da%a9-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-123d/ http://sizan3dprinter.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%db%8c%da%a9-%d8%ad%d9%84%d8%b2%d9%88%d9%86-%d8%a8%d9%87-%da%a9%d9%85%da%a9-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-123d/#respond Sat, 07 Jul 2018 10:29:54 +0000 http://sizan3dprinter.com/?p=15686 در این مقاله قصد داریم درباره یکی از برنامه های مدلسازی سه بعدی مانند ۳D Auto Desk و یا نرم افزار ۱,۲,۳D  صحبت کنیم. البته ما تصمیم داریم نرم افزار ۱,۲,۳D را در یک پروژه طراحی و چاپ بررسی کنیم. از آنجایی که برنامه ۱,۲,۳D به Sculpteo یعنی ارائه کننده سرویس چاپ سه بعدی متکی...

نوشته راهنمای گام به گام استفاده از برنامه ۱,۲,۳D و چاپ به وسیله Sculpteo اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
در این مقاله قصد داریم درباره یکی از برنامه های مدلسازی سه بعدی مانند ۳D Auto Desk و یا نرم افزار ۱,۲,۳D  صحبت کنیم. البته ما تصمیم داریم نرم افزار ۱,۲,۳D را در یک پروژه طراحی و چاپ بررسی کنیم. از آنجایی که برنامه ۱,۲,۳D به Sculpteo یعنی ارائه کننده سرویس چاپ سه بعدی متکی است می‌خواهیم ببینیم که طراحی و فرآیند تولید چگونه یکپارچه می شود و چگونه چاپ سه بعدی انجام می گیرد برای این منظور ما طراحی سریع حلزون را با این نرم افزار بررسی می کنیم.


 طراحی سریع حلزون :

 

 •  بخش اول : مدل سازی اسکلت

 

گام اول :

مدل سازی موجودی مانند حلزون کمی عجیب و غریب است به این معنی که مبنایی که با آن کار می کنید یک حالت کاملاً مشخص ندارد با استفاده از شکل پیش فرضی که داریم طراحی را آغاز می کنیم و با استفاده از ابزارهای جهتی چشم های حلزون را طراحی می کنیم.

گام دوم :

از آنجا که حلزون نیاز به پا ندارد به سادگی با استفاده از ابزار Pose محل پاها را صاف و هموار می کنیم. نرم افزار ۱,۲,۳D به شما اجازه می دهد که اندام های رسم شده را حذف یا اضافه کنید.

 

 

 

گام سوم :

با استفاده از ابزار create یک قسمت دیگر به چشم ها اضافه می شود و یک قسمت جدید نیز به طور مرکزی روی بدن حلزون قرار می دهیم این قسمت به عنوان پایه برای پوسته حلزون است و با افزایش عرض آن، این قسمت را متعادل می کنیم.

گام چهارم :

با کمک ابزار Shape شروع به چرخش اسکلت شی کرده و به چیزی شبیه به حلزون نزدیک می کنیم قسمت چشم را به سمت بالا هدایت می کنیم تا قسمت های تازه متصل شده، توپ های چشم را شکل دهند.

 

 

 

با استفاده از ابزار shape تمام اندام هایی که پوسته حلزون را تشکیل می دهند را ضخیم می کنیم تا زمانی که به نتیجه قابل قبول خود برسیم.

 

 

مدل سازی جزئیات:

گام پنجم :

بعد از ایجاد طرح اولیه مدل، برای ساختن جزئیات دقیق تر نیاز به تفکر بیشتری داریم برای این منظور تعدادی شیار به پوسته ها اضافه می کنیم تا آن را جالب تر کند این کار تجربی است و به مهارت شما بستگی دارد.

 

گام ششم :

با تغییر تنظیمات در ابزار sculp-in دهان و جزئیات چشم را ایجاد می کنیم.

 

 

گام هفتم :

در آخرین مرحله از طراحی از ابزار Flatten برای ایجاد یک تکیه گاه استفاده می کنیم به طوری که زمانی که حلزون چاپ شد بتواند روی سطوح مختلف قرار گیرد.

 

 

بخش دوم : استفاده از رنگ و بافت

 

 

گام هشتم :

از ابزار Air Brush برای رنگ آمیزی رنگ آبی و نارنجی در سطح حلزون استفاده می کنیم و سپس با استفاده از تغییر بافت، حالت چشم و همچنین حالت پوسته حلزون را به صورت دلخواه ایجاد می کنیم.

 

 

گام نهم :

در آخر با تغییر دادن حالت رندر و تنظیمات نورپردازی یک پس زمینه برای طرح انتخاب می کنیم.

ما در حدود یک ساعت برای مدلسازی و طراحی حلزون وقت صرف کردیم که این نشان می دهد که حتی یک فرد مبتدی نیز می‌تواند به سرعت با استفاده از نرم‌افزار ۱,۲,۳D یک طرح را طراحی و اجرا کند.

از آنجایی که هدف این پروژه ساخت مدل چاپی حلزون بود طرح آن را برای چاپ در Sculpteo تست می کنیم تا ببینیم آیا کیفیت مد نظر ما را دارد یا خیر.

به طور خلاصه نتیجه حاصل از این پروژه برای ما این واقعیت را در برداشت که برنامه ۱,۲,۳D یک برنامه بصری بسیار بزرگ و موافق با کاربر است و اکنون که آن را مورد ارزیابی قرار دادیم می توانیم بگوییم که از نظر سرویس دهی برنامه بسیار خوبی است.

 

نوشته راهنمای گام به گام استفاده از برنامه ۱,۲,۳D و چاپ به وسیله Sculpteo اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
http://sizan3dprinter.com/%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%db%8c%da%a9-%d8%ad%d9%84%d8%b2%d9%88%d9%86-%d8%a8%d9%87-%da%a9%d9%85%da%a9-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-123d/feed/ 0
فب لب ها، بنگاه های جدید فن آوری http://sizan3dprinter.com/%d9%81%d8%a8-%d9%84%d8%a8-%d9%87%d8%a7-%d8%a8%d9%86%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d9%81%d9%86-%d8%a2%d9%88%d8%b1%db%8c/ http://sizan3dprinter.com/%d9%81%d8%a8-%d9%84%d8%a8-%d9%87%d8%a7-%d8%a8%d9%86%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d9%81%d9%86-%d8%a2%d9%88%d8%b1%db%8c/#respond Mon, 02 Jul 2018 09:20:35 +0000 http://sizan3dprinter.com/?p=15617 بر اساس مقالات منتشر شده در معروف ترین نشریات چاپ سه بعدی، کتابی تحت عنوان درک پیشرفت چاپ سه بعدی و تاثیر بر فناوری های آینده منتشر شده است که این مقاله سعی دارد بخشی از آن را به صورت خلاصه بیان کند.   آزمایشگاه های ساخت و تولید (FabLabs): در این مقاله محور اصلی...

نوشته فب لب ها، بنگاه های جدید فن آوری اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
بر اساس مقالات منتشر شده در معروف ترین نشریات چاپ سه بعدی، کتابی تحت عنوان درک پیشرفت چاپ سه بعدی و تاثیر بر فناوری های آینده منتشر شده است که این مقاله سعی دارد بخشی از آن را به صورت خلاصه بیان کند.

 

 • آزمایشگاه های ساخت و تولید (FabLabs):

در این مقاله محور اصلی بحث بررسی افزایش و تاثیر کارگاه های ساخت و تولید (FabLab) قابل دسترسی برای عموم در چاپ سه بعدی و جامعه اطراف آن است.

لابراتوارهای ساخت و تولید (FabLab) کارگاههایی هستند که به راحتی در دسترس عموم قرار دارند و از فناوری های تولید دیجیتال و ابزارهای الکترونیکی جهت فرآیند ساخت و تولید استفاده می کنند.

در حقیقت FabLab ها مکانهایی هستند که افراد با اتکا بر فکرها و ایده های خود شروع به انجام فرایند ساخت و تولید به صورت خصوصی می کنند. همچنین تجربیات ساخت بین اعضا نیز به اشتراک گذاشته می شود.

 آنها همچنین نوک پیکان مفهومی تحت عنوان “حرکت به سوی ساخت” می باشند.

 • تاریخچه ساخت و تولید:  

تاریخچه ایجاد FabLab ها بسیار جالب است. آنها برای اولین بار طی یک برنامه تحقیقاتی در دانشگاه MIT، که مرز ارتباط بین علم کامپیوتر و علم فیزیک را بررسی می چگرهای سه بعدی در فب لب هاکردند و همچنین آغاز مطالعاتی در مورد چگونگی تبدیل داده ها به اشیا و اشیا به داده ها در یک برنامه تحقیقاتی را داشتند، شناخته شدند.

در ابتدا تعداد انگشت شماری از آزمایشگاههای FabLab وجود داشتند ولی با ورود مفاهیم عمومی به آنها و در دسترس قرار گرفتن برای عموم تعداد صدها عدد از این آزمایشگاه ها در سراسر دنیا ایجاد شد.

هدف کلی و اصلی FabLab ها ایجاد روحیه خلاق و توانمند ساختن مردم در جهت طراحی و ساخت چیزهایی است که امکان خرید آن در فروشگاهها وجود ندارد.

رویکرد عمومی FabLab ها و هدف اصلی آنها اشتراک گذاری طرح ها و تجربیات ساخت میان کاربران و کارگاههای مختلف است. تکنولوژی ساخت و تولید دیجیتال هنوز مانند کامپیوترهای شخصی به خانه ها راه پیدا نکرده است. در واقع آزمایشگاه های FabLab فضاهایی را ایجاد می‌کنند که این تکنولوژی تولید دیجیتال با استفاده از پرینترهای سه بعدی و دیگر تجهیزات تولید، بدون نیاز به سرمایه گذاری وسیع، در اختیار تمامی افراد قرار گیرد.

 

 

 • توسط مردم برای مردم:

بین سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۴ شبکه جهانی FabLab با مرکزیت و همکاری دو کارگاه Bits و Atoms آغاز به کارکرد. ولی در سال ۲۰۱۰ زمانی که پیشنهاد راه اندازی FabLab های عمومی و محلی مطرح شد در مدت بسیار کوتاهی FabLab ها به طرز باور نکردنی شروع به تکثیر در سراسر جهان کردند.

 

 

 •  معرفی چاپ سه بعدی در FabLab ها :نمونه سازی سریع در فب لب

FabLab ها در طول زمان تکامل یافتند. در واقع آنها ابتدا با ابزارهایی مانند برش لیزری، برش ورق و سی ان سی های میلینگ آغاز به کار کردند و در سال ۲۰۱۳ به صورت رسمی دپارتمان چاپ سه بعدی را به فعالیت‌های خود اضافه کردند.

در واقع FabLab ها اولین مکان هایی بودند که فناوری جدید چاپ سه بعدی و پرینتر های سه بعدی را در اختیار مردم قرار دادند. در حقیقت آنها نقش بسیار مهمی در توسعه چاپ سه بعدی کم هزینه و البته با کیفیت متوسط رو به پایین دارند.

 

 

 • آینده کاربردی FabLab ها:

در حال حاضر فعالیت چاپ سه بعدی در FabLab ها عموماً تفریحی و آموزشی است. امروزه فعالیت چاپ سه بعدی در FabLab ها سمت و سوی ضعیفی در جهت ایجاد کسب و کار دارند و اکثر مخترعان و صاحبان فکر خلاق از FabLab به عنوان محیطی برای تبادل تجربیات و افکار استفاده می کنند.

نوشته فب لب ها، بنگاه های جدید فن آوری اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
http://sizan3dprinter.com/%d9%81%d8%a8-%d9%84%d8%a8-%d9%87%d8%a7-%d8%a8%d9%86%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d9%81%d9%86-%d8%a2%d9%88%d8%b1%db%8c/feed/ 0
نخستین فب لبِ باز کشور در دانشگاه علم و صنعت http://sizan3dprinter.com/%d9%86%d8%ae%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d9%81%d8%a8-%d9%84%d8%a8-%d8%a8%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b9%d9%84%d9%85-%d9%88-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa/ http://sizan3dprinter.com/%d9%86%d8%ae%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d9%81%d8%a8-%d9%84%d8%a8-%d8%a8%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b9%d9%84%d9%85-%d9%88-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa/#respond Mon, 02 Jul 2018 08:21:13 +0000 http://sizan3dprinter.com/?p=15608 فب لب ها یا کارگاه های ساخت و تولید دیجیتال، مراکز رشد خلاقیت و انتقال تجربیات ساخت و تولید برای عموم هستند. علاقه مندان به مدد این کارگاه ها، می توانند ایده های خود را با استفاده از ابزارهای موجود در آن به اشیاء یا ابزارهای واقعی تبدیل کنند. علاوه بر این؛ فب لب ها...

نوشته نخستین فب لبِ باز کشور در دانشگاه علم و صنعت اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
فب لب ها یا کارگاه های ساخت و تولید دیجیتال، مراکز رشد خلاقیت و انتقال تجربیات ساخت و تولید برای عموم هستند. علاقه مندان به مدد این کارگاه ها، می توانند ایده های خود را با استفاده از ابزارهای موجود در آن به اشیاء یا ابزارهای واقعی تبدیل کنند.

علاوه بر این؛ فب لب ها مراکز انتقال تجربیات نیز هستند. به این معنی که افراد حاضر در این کارگاه ها، می توانند تجربیات ساخت و تولید و ایده های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و برخلاف انجمن ها اینترنتی، در پروسه های واقعیِ ساخت، تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. از فب لب ها می توان به عنوان محیط هایی غیر آکادمیک جهت ارتباط علم و صنعت یاد کرد.

اگرچه صدها فب لب رسمی و هزاران فب لب غیر رسمی در سراسر جهان وجود دارد و هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود، ولی تعداد آنها در کشور ما انگشت شمار است.

به تازگی در دانشگاه علم و صنعت و با همت دکتر سید امیر غفاری، مدیر کارگروه فناوری و نوآوری ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته، کارگاه IADMAN به عنوان نخستین فب لب باز کشور شروع به فعالیت کرده است.

برگزاری دوره های آموزشی برای دبیران و مدیران مدارس، دانش آموزان، فعالین صنعت و … در کنار برگزاری رویدادهای خاص جهت آشنایی با تکنولوژی چاپ سه بعدی از فعالیت های مهم این مرکز بشمار می رود.

قابلیت دسترسی آزاد و آسان برای عموم از ویژگی های بارز این مرکز است که باعث شده تا لقب “نخستین فب لبِ باز کشور” را به خود اختصاص دهد.

گروه های دانش آموزی با حضور در این مرکز ضمن آشنایی صفر تا صد با تکنولوژی چاپ سه بعدی و نرم افزارهای طراحی سه بعدی، آمادگی ذهنی کامل جهت استفاده از فرایندهای ساخت سریع در جهت جان بخشی به ایده های خود را یافته و روش های پرورش ذهنی خلاق را تمرین خواهند کرد.

دوره های این مرکز به صورت ماهانه و فصلی و با ارائه مدرک معتبر برگزار می شوند. جهت آشنایی بیشتر و شرکت در این کارگاه می توانید با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۵۱۷۱۰۱ و یا آی دی تلگرام @enjoy3dprinting تماس حاصل فرمایید.

شایان ذکر است که بخش عمده ای از تجهیزات این فب لب از دستگاه های پرینتر سه بعدی سی زان می باشند.

نوشته نخستین فب لبِ باز کشور در دانشگاه علم و صنعت اولین بار در پرینتر سه بعدی | چاپگر سه بعدی | فروش پرینتر سه بعدی پدیدار شد.

]]>
http://sizan3dprinter.com/%d9%86%d8%ae%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d9%81%d8%a8-%d9%84%d8%a8-%d8%a8%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b9%d9%84%d9%85-%d9%88-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa/feed/ 0